נשיא צ'כיה מילוש זמאן בביקור בישראל
צילום: פלאש 90

נשיא צ'כיה בכנסת: אעשה כל שביכולתי להעביר את השגרירות לירושלים

מילוש זמאן התייחס לטרור הפלסטיני: "לפעמים אנחנו פחדנים, זו האמת". נתניהו הבהיר כי ישראל לא תתנה את היחסים עם העולם הערבי בשלום עם הפלסטינים
עמיחי שטיין
26 בנובמבר 2018
17:49

נשיא צ'כיה מילוש זמאן אמר היום (שני) בישיבת מליאה מיוחדת בכנסת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מבטיח לעשות כל שביכולתו על מנת להעביר את השגרירות הצ'כית לירושלים. נתניהו הבהיר כי ישראל לא תתנה את היחסים עם העולם הערבי בשלום עם הפלסטינים.


זמאן התייחס לסוגייה הפלסטינית ואמר כי נחוץ לבטא בזדהות עם ישראל בכל הזדמנות. "בגידה בישראל פירושה בגידה בעצמנו. לפעמים נחוץ להיות לא מנומס ולהימנע מלדבר פוליטיקלי-קורקט. לכן אני לא מדבר על טרור עולמי אלא על טרור פלסטיני. אנחנו האירופים לפעמים יש לנו יותר ספק. אנחנו לפעמים פחדנים. זו האמת", אמר זמאן מעל בימת הכנסת.

נתניהו בירך את הנשיא הצ'כי ואמר לו: "אתה פה איתנו כאורח רצוי וכידיד אהוב שמגן על האמת. היית אחד המנהיגים הראשונים בעולם שהכירו בירושלים כבירת ישראל. זה ביטוי נוסף לברית האמיצה בינינו" זמאן ענה - "ראש הממשלה נתניהו אמר שצ'כיה היא הידידה הכי טובה של ישראל באירופה. אני שואל למה רק באירופה? אני הידיד הכי טוב שלכם במדינתי".

נתניהו הדגיש כי השלום עם הפלסטינים הוא יעד ראוי, אך אינו ערובה ליחסים עם מדינות ערב. "במשך השנים הייתה מוסכמה שרק שלום עם הפלסטינים יאפשר התקרבות עם העולם המוסלמי. עובדה שהיחסים שלנו עם מדינות ערב נקטעו דווקא לאחר הסכמי אוסלו ועובדה שיחסים מתחדשים עכשיו כשאין תהליך מדיני.  נמשיך לנהל יחסים עם מדינות שרוצות שלום איתנו, והרבה רוצות", אמר ראש הממשלה.