מטוס אל על
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הברחת הסמים באל על: המשטרה צפויה לבצע עוד מעצרים

החוקרים סבורים כי מעגל השותפים במערך הברחת הקוקאין גדול בהרבה מכפי שנחשף עד כה, ודרש מערך נרחב של הפצה והלבנת סמים. במקביל, בחברת התעופה בודקים את הקו מיוהנסבורג ומבררים אם עובדים נוספים היו מעורבים בפרשה
רועי ינובסקי
26 בנובמבר 2018
20:42

המשטרה צפויה לבצע מעצרים נוספים בפרשת הברחת הסמים באל על שנחשפה היום (שני), ושבה נעצר הבכיר בחברה רמי יוגב ביחד עם עוד שלושה חשודים. ההערכה במשטרה היא שמעגל השותפים במערך הברחת הסמים גדול יותר מכפי שנחשף עד כה.


מי שנעצר עד כה בפרשה הוא האחראי על העברת הסמים ועל פתרון המכשול העיקרי – מערך הבידוק והביטחון. מכיוון שמדובר בכמות גדולה מאוד של סמים, במשטרה סבורים שדרוש קונה עם מערך הפצה רחב וכסף רב, כמו גם מערך של הלבנת כספים.

במקביל, נבדק גם מקור הסמים, והחוקרים מתמקדים בשלב הזה בדרום אפריקה. אחד מארבעת החשודים שנעצרו מתגורר במדינה זה כמה שנים. אתמול הוא נעצר עם נחיתתו בארץ מיוהנסבורג, לאחר שהטיסה שבה הגיע ככל הנראה הייתה תחת מעקב. במזוודה שנשא עימו לא נמצאו סמים, אלא חלק של נשק, שככל הנראה לא קשור לחקירה.

מלבד חקירת המשטרה, באל על מתמודדים עם המבוכה בעקבות חשיפת הפרשה החמורה. בחברה בודקים את הקו מיוהנסבורג, כמו גם מטוסים מסויימים מדגם בואינג 767, שדרכם ככל הנראה היה קל יותר להבריח את הסמים לאחר שלב הביטחון. מלבד זאת, באל על בודקים חשד שלפיו עובדים נוספים בחברה היו מעורבים בהברחה.


העצורים בפרשה הם רמי יוגב, ראש מדור פיתוח אמצעים וממונה בטיחות אגפי באל על; עובד החברה לשעבר בנו שלום ושני חשודים נוספים- רועי חן ואשר מסילתי. לפי החשד, הם הבריחו סמים בכמות גדולה לארץ תוך שימוש במטוסי החברה. 

יוגב, החשוד המרכזי, עובד בחברה ב-25 השנים האחרונות. מתוקף תפקידו, הוא בעל סיווג ביטחוני גבוה, ובין השאר מקשר בין אל על לגורמי ביטחון וחימוש בעולם. שלום עבד בעבר בחברה וכיום עוסק בכתיבת ספרים. עורך דינו, דוד אלון, ציין בבית המשפט כי מדובר באדם ששירת בעבר בשב"כ ובמוסד, סא"ל במילואים ששירת את המדינה במשך שנים, כולל במבצעים חשאיים. 

תגיות:
אל על