איסמעיל הנייה
צילום: פלאש 90

לראשונה: הצעה באו"ם המגנה את פעילות חמאס

ההצעה אותה מגבשת ארצות הברית כוללת כמה סעיפים נגד ארגון הטרור. שגריר ישראל באו"ם דני דנון: "עצם הדיון בנושא הוא ניצחון עבורנו"
גילי כהן
27 בנובמבר 2018
08:11

ארה"ב מגבשת הצעה באו"ם שלראשונה מגנה את חמאס. מדובר בהצעה שעומדת בפני עצמה וכוללת כמה סעיפים נגד ארגון הטרור מעזה. לפי טיוטת ההצעה שהגיעה לידי כאן חדשות, ההצעה מגנה את חמאס בשל ירי הרקטות המתמשך לישראל. ההצעה דורשת מחמאס ומשאר השחקנים "להפסיק את הפרובוקציות" וכן מגנה את השימוש במשאבי חמאס "לבניית תשתיות צבאיות, כולל מנהרות". בנוסף, ההצעה קוראת לכל הצדדים לכבד את החוק הבינלאומי ההומניטרי. 

ההצעה צפויה לעלות להצבעה בשבוע הקרוב, במעיין  'מחוות פרידה' של שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, לישראל. הנציגויות הדיפלומטיות הישראליות נקראו לקדם את ההחלטה כדי להביא לתמיכה בהצעה האמריקנית. בפגישה שהתקיימה אתמול בין שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, לבין השגרירה האמריקנית היילי, סוכם על צעדים נוספים שנועדו לקדם את ההצבעה, שכוללים שכנוע של מדינות לתמוך בהצעה, ולא להימנע. השגריר דנון אמר הבוקר בריאיון ב"הבוקר הזה" עם אריה גולן, כי הוא אופטימי לגבי האפשרות להעביר את ההצבעה. "עצם הדיון שכולם מנסים לשכנע אם להצביע או להימנע, מבחינתנו זה ניצחון, שמדברים על גינוי לחמאס ולא לישראל", אמר השגריר דנון.

תגיות:
דני דנון