אדרי, ארכיון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

"אדרי כמעט דחף אותנו לתעלה": עדות נוספת נגד המפכ"ל המיועד

נהג מונית טוען כי משה אדרי נהג כלפיו בבריונות בכביש לפני מספר שנים, ולאחר מכן אף רשם לו דוח בלתי מוצדק, כפי שהתברר מאוחר יותר בבית המשפט. עורך דינו בריאיון לקלמן-ליברמן: "התמונה שעולה מהעדויות - עגומה"
קלמן-ליברמן
27 בנובמבר 2018
09:58

עבודת ועדת גולדברג שדנה במועמדותו של ניצב בדימוס משה אדרי לתפקיד המפכ"ל לא מפסיקה לרגע בלוח הזמנים הצפוף עד עזיבתו של המפכ"ל רוני אלשיך את תפקידו ביום שני הקרוב, וכעת צץ כתם נוסף מעברו של אדרי: בריאיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' סיפר עורך הדין על תקרית שבה המפכ"ל המיועד התנהג לכאורה בבריונות בכביש.

לדברי עורך הדין אלי כץ, וכפי שגם עלה מהעדויות בבית המשפט, לפני מספר שנים פרץ רכבו המשטרתי של אדרי לפני מונית שהייתה בדרכה לנמל התעופה בן גוריון, ואילץ את הנהג לבלום בפתאומיות. הנהג, לדבריו, ניסה להעיר לאדרי, שהיה אז קצין בדרגת תת ניצב, אז זה הגיב בתנועת יד מזלזלת.

בתגובה לכך, על פי העדויות, אדרי ניסה בעזרת רכבו לדחוק את המונית עד כדי כך שהנהג נאלץ לעלות עם שני גלגלים על אי תנועה. הנוסע במונית העיד: "אדרי כמעט דחף אותנו לתעלה". לאחר מכן זימן אדרי למקום קצין תנועה, שרשם דוח לנהג המונית, על עבירה שלא ביצע, ועקבות הדוח הזה נערך לו מפשט, ממנו זוכה לבסוף מחמת הספק ולאחר מאבק משפטי

אדרי דאג לרישום הדוח ובהמשך הגיע לתת עדות נגד הנהג בבית המשפט. "התמונה שעלתה מהעדויות שעלו במשפט הזה עגומה", אמר הבוקר עורך הדין כץ. "מדובר בנהג, שוטר לשעבר, לוחם ביחידת עילית של המשטרה, שמבחינתו פעל כאזרח טוב, ראה קצין משטרה מבצע עבירה ורצה להעיר לו. צריך לחשוב על כל אותם אנשים שקורים להם דברים כאלה עם אנשי משטרה ואין להם כוח להילחם ומוצאים עצמם בגלל סכסוך כזה עומדים לדין על דבר שלא עשו".

מהמשרד לביטחון הפנים נמסר בתגובה: "כל נושא הרלוונטי למועמדותו של ניצב בדימוס אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה נבחן על ידי היועץ המשפטי לממשלה ועל ידי ועדת גולדברג שהיא הגורם המוסמך לבדיקת מינויים בכירים בשירות המדינה. אין בכוונתנו להתייחס לכל טענה ממוחזרת מהעבר המועלית כיום כדי להכפיש את שמו הטוב של ניצב בדימוס אדרי".