החשוד ברצח הנערה סילבנה צגאי

תיעוד ראשון של החשוד לאחר רצח הנערה בתל אביב

המצוד אחר טספברהן טספסיון, החשוד ברצח סילבנה צגאי בת ה-13 בשכונת התקווה, נמשך. שוטר שהגיע לביתה בעקבות שיחה למוקד 100 דיווח: "מסרה שלא הייתה תקיפה ואיומים"
דניאל אלעזר, נופר משה ורועי ינובסקי
27 בנובמבר 2018
20:28

המשטרה ממשיכה לחפש אחר טספברהן טספסיון שחשוד כי רצח את סילבנה צגאי, נערה אריתראית בת 13. בתיעוד שפורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11, נראה החשוד כמה דקות לאחר שהיכה את הנערה למוות בדירתה. קרוביה ושכניה של צגאי טענו כי נעשו הרבה פניות לרשויות ו"אם היו תמרורי אזהרה, הם היו מובהקים". 


במשטרה הסבירו כי לאחר שיחה של הנערה למוקד 100, הוחלט לשלוח ניידת לביתה כדי לברר את פרטי האירוע. נמסר כי בשיחה היא לא דיווחה על אלימות או איומים, אך בשל חשד לאירוע חריג, הגיע שוטר למקום ותשאל אותה. מבדיקת המשטרה עולה כי לא התקבל דיווח מהרווחה או העירייה או כל גורם אחר בנוגע לאותה משפחה.

בדוח הפעולה של השוטר נכתב: "בדרכי למקום האירוע יצרתי קשר טלפוני עם המודיעה. הגעתי למקום האירוע. פגשתי במודיעה ילדה ממוצא אריתראי. שמה סילבנה צגאי. אין לה ויזה אין לה תעודת זהות. מסרה שהבן זוג נכנס הביתה לקח את התלושים והדברים שלו. היא לא יודעת מה הפרטים שלו. שאלתי אם הייתה תקיפה או איומים. הנ"ל מסרה שלא, שנכנס לקח ויצא. הוסבר לה שברגע שאמא שלה מגיעה שתספר לה על המקרה ושתדבר איתו אם מעוניינת". 

מחקירה ראשונית עלה כי סילבנה הייתה לבד בדירה כשהגרוש של אמה הגיע לבית והכה אותה למוות. אביו של החשוד הזדעזע: "הוא פושע, טיפש ומשוגע. הוא לא מדבר איתי, אפילו לא אומר לי שלום. עדיף שאני הייתי מת".

מנכ"לית המרכז הקהילתי לנשים אריתראיות, עדן טספה מרים, התייחסה היום לרצח והסבירה כי הגברים בקהילה האריתראית אלימים ומכים נשים וילדים. טספה מרים האשימה את המשטרה באזלת יד ואמרה כי הגברים האלימים נעצרים ליום או יומיים ולאחר מכן משתחררים.

"יש מלא אלימות בקהילה שלנו ואנחנו לא מקבלים שום עזרה", אמרה טספה מרים וסיפרה כי היא מפחדת ללכת בכביש. "נתתי למשטרה הוכחה שבן הזוג שלי מאיים שיירצח אותי ומטריד אותי בטלפון, הם עצרו אותו ליום אחד ושיחררו אותו", סיפרה מנכ"לית המרכז הקהילתי.