בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו על פגישתו עם גנץ: "התייעצות ביטחונית ומקצועית"

בלשכתו של ראש הממשלה הגיבו לפרסומים על כך שנועד עם הרמטכ"ל לשעבר, וציינו כי הוא צפוי להיפגש גם עם שאול מופז ועם גבי אשכנזי כחלק מכניסתו לתפקיד שר הביטחון. בהודעה לא נאמר אם יפגוש גם את אהוד ברק ומשה יעלון
עמיחי שטיין
28 בנובמבר 2018
12:24

בלשכתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיבו היום (רביעי) לדיווחים על כך שהוא קיים התייעצות ביטחונית עם הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. בהודעת הלשכה נאמר כי עם כניסתו של נתניהו לתפקיד שר הביטחון, ראש הממשלה מקיים התייעצויות ביטחוניות ומקצועיות עם שרי ביטחון ורמטכ"לים לשעבר.

בהודעה נאמר עוד כי נתניהו נפגש גם עם עמיר פרץ ומשה ארנס, וכי בימים הקרובים הוא צפוי להיפגש עם שאול מופז ועם גבי אשכנזי. המזכיר הצבאי של ראש הממשלה נכח בכל הישיבות. לצד זאת, לא צוין בהודעה אם נתניהו מתכוון להיפגש גם עם שרי הביטחון לשעבר אהוד ברק ומשה יעלון, הנחשבים למבקרים חריפים שלו.

ביום חמישי בשבוע שעבר ביקר נתניהו בפורום מטכ"ל בבסיס הקריה בתל אביב - בפעם הראשונה כראש ממשלה וגם כשר ביטחון. "יש לנו משימה משותפת והיא לשמור על ביטחון ישראל בכל הזירות", אמר נתניהו לבכירי צה"ל ומערכת הביטחון שנכחו בפגישה, בהם הרמטכ"ל היוצא גדי איזנקוט ומחליפו האלוף אביב כוכבי.

נתניהו נכנס לתפקיד שר הביטחון בעקבות התפטרותו של אביגדור ליברמן, ולמרות דרישת סיעת הבית היהודי לקבל את התיק. בהצהרה לתקשורת אמר ראש הממשלה כי "בנושא הביטחון קיבלתי החלטות קשות מאוד כשאני נושא בממלא האחריות. אנחנו עוסקים בעניינים של חיים ומוות, ואפילו בעצם קיום המדינה. אין מקום בעניינים כאלה לשיקולים אישיים ולפוליטיקה. אני מקבל החלטות מתוך דאגה כנה".