אדרי וארדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חוקר משטרה לשעבר תוקף את מינוי אדרי: "מעלה תהיות בפן הערכי-מוסרי"

אפרים ארליך, שחשף את פרשת האחים פריניאן, ביקר את השר ארדן בכאן רשת ב': "הדיבורים על עשיית סדר במשטרה - הכל הבל הבלים".על המינוי של אדרי אמר: "האם אדם שברח מאחריות באירועי מצעד הגאווה הוא הדמות לעמוד בראש הארגון?"
אלמוג וגילת
29 בנובמבר 2018
11:15

חוקר המשטרה לשעבר אפרים ארליך, חושף פרשת האחים פריניאן, שהחלה בבדיקת עיכוב בחקירת הרצח של העבריין פנחס בוחבוט, תקף היום (חמישי) את מינויו של משה אדרי למפכ"ל המשטרה. "האם אדם שברח מאחריות באירועי מצעד הגאווה הוא הדמות לעמוד בראש הארגון?", תהה ארליך בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב'. לדברי החוקר לשעבר, המינוי של אדרי מעלה תהיות בפן הערכי-מוסרי.

האזינו לריאיון המלא עם חוקר המשטרה לשעבר אפרים ארליך

ארליך הסביר כי במשטרה יש בעיה של "כפל לשון" ואמר כי יש בארגון "תרבות של חיסולים". לדברי איש המשטרה, יש במינוי צבר של דברים שמעוררים סימן שאלה גדול. "איך הוא ייכנס לתפקיד אחרי כל הדברים האלה?", המשיך ארליך.

החוקר לשעבר תקף גם את השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "כל הדיבורים של ארדן על לעשות סדר במשטרה – זה הכל הבל הבלים. אותו גלעד ארדן אמר שאדרי לא יכול להמשיך במשטרה – השוטרים ראויים למפכ"ל הגון וישר, שלא דבר בו רבב".

אדרי, ששימש מפקד מחוז ירושלים בעת רציחתה של שירה בנקי במצעד הגאווה בעיר, ספג כמה תלונות מאז ההכרזה של ארדן ונדרש לעבור בדיקת פוליגרף. המפכ"ל הנוכחי רוני אלשיך מסיים את תפקידו ביום ראשון בחצות.


בין השאר, נמצא כי באגף התנועה נהגו לסגור תיקים ולמחוק דוחות תנועה לקציני משטרה. עוד דווח כי  בוטל דוח לקצין בדרגת תת ניצב ונכתב כי אדרי נתפס כשהוא נוהג במהירות מופרזת. הדו"ח של שפירא נכתב כבר לפני כשנתיים, אך בשל תקלה טכנית הובא רק אתמול לידיעתו של ראש הוועדה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג.

שלשום פורסמה בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' תקרית שבה אדרי התנהג לכאורה בבריונות בכביש. לדברי עורך הדין אלי כץ, וכפי שגם עלה מהעדויות בבית המשפט, לפני מספר שנים פרץ רכבו המשטרתי של אדרי לפני מונית שהייתה בדרכה לנמל התעופה בן גוריון, ואילץ את הנהג לבלום בפתאומיות. הנהג, לדבריו, ניסה להעיר לאדרי, שהיה אז קצין בדרגת תת ניצב, אז זה הגיב בתנועת יד מזלזלת.

לפני שבוע טען חושף השחיתויות רפי רותם בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב' כי אדרי ניסה להשפיע על עדותו בפני הוועדה למינוי בכירים. "בוועדה הופיע עורך הדין שלי, פיני פישלר, ואמר לגולדברג שכשעתיים לאחר שהוא כתב פוסט בו אמר שהוא מתכוון לייצג אותי בוועדה, אדרי בעצמו התקשר אליו וביקש פגישה איתי", אמר רותם. "אני רואה את זה כדבר פסול מעיקרו. ביום שישי לפני כשלושה שבועות, באותו יום בו פורסם שהוא מיועד להיות מפכ"ל, אדרי וניצב נוסף התקשרו לעורך הדין וביקשו להיפגש איתי. אני לא רוצה להיפגש איתו מכיוון שמה שהוא עשה נגדי זה פשעים".