דניאל הרשקוביץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פסילת אדרי: אחד מחברי הוועדה למינוי בכירים - לא נכח בדיון

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, שהה בחו"ל בזמן הדיון על מועמדותו של אדרי. הוא הצביע בעד המינוי והעביר את ההחלטה בשיחות ועידה עם חברי הוועדה. בתוך כך גל הירש תוקף את אלשיך: יתקשה לעזוב מבלי להודיע על סיום החקירה נגדי
תמר אלמוג
30 בנובמבר 2018
10:01
עודכן ב 11:32

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, החבר בוועדה למינוי בכירים לא נכח בדיון אמש (חמישי) בו הוחלט לא להמליץ על משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד המפכ"ל. הרשקוביץ שהה בחו"ל בזמן ההחלטה והעביר את עמדתו באמצעות שיחות ועידה עם חברי הוועדה. הוא היה אחד משני חברי הוועדה שתמכו במינוי. 

הוועדה התכנסה אתמול והחליטה כי היא פוסלת את מועמדותו של משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד, אחרי החשיפה בכאן חדשות שלפיה ביקש לפגוש את חושף השחיתויות רפי רותם שהתלונן נגדו בוועדה. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הודיע כי הוא אינו מקבל את עמדת הוועדה בשל שוויון הקולות בין חבריה, וכי הוא ימנה בקרוב ממלא מקום למפכ"ל. בנוסף, ארדן דרש להציג את טיעוניו בפני הוועדה.


ההצבעה נחלקה לשני מתנגדים למינוי ושני תומכים, כשקולו של היו"ר גולדברג נגד המינוי היה המכריע. על עמדת התומכים במינוי, משה טרי ופרופ' דניאל הרשקוביץ, נאמר כי "אין הם רואים שיש בפגישתו של המועמד עם עו״ד פישלר כדי לשנות מההתרשמות הקודמת שהייתה לוועדה כולה שיש להמליץ על מינוי המועמד. הפגישה הזו התמקדה בביקורת שיש לפישלר על תפקוד המשטרה ולא עסקה בעדותו של רותם בפני הוועדה. אשר על כן לא ראו בפגישה זו דבר פעולה המעידה על פגם בטוהר המידות".

בתוך כך, גל הירש, שמועמדותו לתפקיד המפכ"ל נפסלה בשנת 2015, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "ביום ראשון אלשיך יסיים את תפקידו. אני מתקשה להאמין שיעזוב בלי להודיע על סיום החקירה נגדי, שנולדה בחטא קודם זמנו ושבגינה הוא הפך למפכ"ל". 

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר הבוקר בכאן רשת ב' אחרי ההחלטה כי "מתוך כבוד לוועדה ולעמדותיה, הודעתי שלמרות שאני לא מקבל את הנימוקים והעמדה שלה, אני מבקש קודם להופיע בפניה ולשכנע מדוע אני חושב שיש או אי הבנה. הוא עבר את הפליגרף התעסוקתי בהצלחה, בגלל פגישה עם עו"ד נפסול קריירה של עשרות שנים? אני לא אתן יד למשהו כזה".