נפתלי בנט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנט: "רק פרופסורים שרק מדברים יעברו את הוועדה"

שר החינוך תקף את ועדת מינויי הבכירים על רקע ההמלצה שלא למנות את צ'יקו אדרי למפכ"ל: "מחפשים רק מלאכים טהורים ופוסלים את אלו שנתנו חייהם למען בטחון המדינה"
בחצי היום
30 בנובמבר 2018
13:07

שר החינוך נפתלי בנט התייחס היום (שישי) להחלטת ועדת גולדברג למינוי בכירים לפסול את מינוי משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד המפכ"ל. בריאיון לתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' אמר בנט לליאת רגב כי "מחפשים מלאך טהור שלא עשה דבר רע בחייו. כולם עשו שגיאות לאורך הקרירה. רק פרופסורים שרק מדברים ולא עושים, אולי הם יהיו טהורים".

ההחלטה לפסול את אדרי התקבלה בוועדת גולדברג, לאחר שדנה בשורה של חשיפות של כתבי כאן חדשות רועי ינובסקי ומרדכי (מוטי) גילת בחדשות הערב בכאן 11, ובתוכניות "קלמן-ליברמן" ו"אלמוג וגילת" בכאן רשת ב׳.

האזינו לריאיון המלא עם נפתלי בנט

בנט הסביר כי "מבחינתי אם השר לביטחון הפנים יביא את צ'יקו אדרי לממשלה וימליץ עליו, אנחנו נצביע בעד. אני באמת חושב שהוועדה מיותרת, אני מיניתי כשר החינוך עשרות מינויים במשרד, ואני נושא באחריות לטוב או לא. דווקא כנבחר ציבור, אם אני עושה מינוי לא טוב והתוצאות לא תהיינה טובות, אשא באחריות בבחירות. אני יותר סומך על השר מאשר על הוועדה. היא בסוף הולכת הביתה, לא יבואו לשופט גולדברג בטענות אלא לשר ארדן".

"בשנים האחרונות, כל המשפטיזציה משתלטת על חיינו. מה רוצים פה, איזה מלאך טהור?", תהה בנט. "הוא נתן את כל חייו למען ישראל וביטחון ישראל. אז עכשיו בגלל שהוא פגש איזה פגישה פוסלים אותו".


השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר הבוקר בכאן רשת ב' אחרי ההחלטה כי "מתוך כבוד לוועדה ולעמדותיה, הודעתי שלמרות שאני לא מקבל את הנימוקים והעמדה שלה, אני מבקש קודם להופיע בפניה ולשכנע מדוע אני חושב שיש או אי הבנה. הוא עבר את הפליגרף התעסוקתי בהצלחה, בגלל פגישה עם עו"ד נפסול קריירה של עשרות שנים? אני לא אתן יד למשהו כזה". 

ההצבעה נחלקה לשני מתנגדים למינוי ושני תומכים, כשקולו של היו"ר גולדברג נגד המינוי היה המכריע. על עמדת התומכים במינוי, משה טרי ופרופ' דניאל הרשקוביץ, נאמר כי "אין הם רואים שיש בפגישתו של המועמד עם עו״ד פישלר כדי לשנות מההתרשמות הקודמת שהייתה לוועדה כולה שיש להמליץ על מינוי המועמד. הפגישה הזו התמקדה בביקורת שיש לפישלר על תפקוד המשטרה ולא עסקה בעדותו של רותם בפני הוועדה. אשר על כן לא ראו בפגישה זו דבר פעולה המעידה על פגם בטוהר המידות".

תגיות:
משה אדרי