חושף השחיתויות רפי רותם

רפי רותם: "פרופ' הרשקוביץ לא נכח בעדות שלי"

חושף השחיתויות התייחס להמלצות שלא למנות את אדרי למפכ"ל והעלה טענות כי הוועדה דנה בעדויות בהרכב חסר. רותם חשף מסמך בתכנית שבו נכתב לכאורה בהוראת אדרי: "רפי רותם לא מפחד מהמשטרה ולכן צריך לעצור אותו ולחקור אותו"
חדשות השבוע
30 בנובמבר 2018
21:54

חושף השחיתויות רפי רותם התייחס הערב (שישי) להמלצה שלא למנות את ניצב בדימוס משה אדרי למפכ"ל המשטרה. "פרופסור הרשקוביץ כלל לא נכח בעדות שלי בוועדה", אמר רותם בריאיון ראשון לאמיר בר שלום ב"חדשות השבוע" בכאן 11, לאחר ההמלצה של הוועדה למינוי בכירים, ועדת גולדברג. רותם חשף מסמך בתכנית שבו נכתב לכאורה בהוראת אדרי: "רפי רותם לא מפחד מהמשטרה ולכן צריך לעצור אותו ולחקור אותו".


רותם סיפר שהתרשם מהשופט אליעזר גולדברג כי הוא בקיא בכל הטענות נגדו ו"הדברים האלימים" שעשו לו, לטענתו, בתחנת המשטרה של אדרי. "הייתי כפות, אפילו תנאים מינימליים של מחבל לא קיבלתי - השופט גולדברג היה בהלם", אמר רותם בחדשות השבוע. 

"הרגשתי לא בנוח כשאדרי התקשר לפרקליט שלי. השוטרים שלו עשו בי לינץ' במשך שנתיים", הסביר רותם את התנגדותו הנחרצת למינויו של הניצב בדימוס. רותם האשים את אדרי כי התנהגותו הייתה כשל "שריף" ואמר כי "אצל אדרי עשו מה שרוצים, נעצרתי בלי תלונה, אין דברים כאלה". 

הערב פורסמו לראשונה ההתכתבויות ב"חדשות השבוע" שהוצגו לוועדת גולדברג, שהעלו סימני שאלה על גרסת אדרי. אדרי טען שהפגישה בינו לבין עורך הדין פיני פישלר, שמייצג את רותם, לא עסקה כלל במרשו והם בכלל לא דנו בנושא.


לוועדה התברר כי ב-2 בנובמבר, יום ההכרזה על המינוי, בשעה 23:00, אחרי פוסט שהעלה פישלר, התקשר אדרי כדי לקבוע פגישה. לאחר מכן, שלח לו עורך הדין את הפוסט של רפי רותם ואדרי ענה לו: "נדבר על זה...תודה". התכתבויות אלו ואחרות חיזקו את גרסת רותם לפיה הפגישה עסקה בתלונה.

על רקע הסירוב למנות את אדרי למפכ"ל, פורסם כי ניצב מוטי כהן צפוי להתמנות ביום ראשון לממלא מקום מפכ"ל המשטרה. ניצב מוטי כהן משמש היום כמפקד מחוז דרום של המשטרה. ועדת גולדברג התכנסה אתמול והחליטה כי היא פוסלת את מועמדותו של אדרי לתפקיד, אחרי החשיפה בכאן חדשות שלפיה ביקש לפגוש את חושף השחיתויות רפי רותם שהתלונן נגדו בוועדה. השר לביטחון הפנים הודיע כי הוא אינו מקבל את עמדת הוועדה בשל שוויון הקולות בין חבריה, וכי הוא ימנה בקרוב ממלא מקום למפכ"ל. בנוסף, ארדן דרש להציג את טיעוניו בפני הוועדה.