משה אדרי ורפי רותם
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חשיפה: תכתובות וואטסאפ בין אדרי לפרקליט המתלונן נגדו

התכתובות, שהוגשו לועדת גולדברג, העלו סימני שאלה בנוגע לגרסתו של אדרי שטען כי הפגישה בינו לבין עו"ד פישלר, שמייצג את רפי רותם, לא עסקה כלל ברותם, והם לא דנו בנושא. לאחר שאדרי קיבל מפישלר את הפוסט של רותם הוא ענה: "נדבר על זה...תודה". במשרד המשפטים הופתעו מההחלטה שלא לאשר את מינוי אדרי
רועי ינובסקי ותמר אלמוג
30 בנובמבר 2018
22:46

התכתבויות שהוצגו לוועדה למינוי בכירים, ועדת גולדברג, בעניין מינוי מפכ"ל המשטרה, פורסמו הערב (שישי) לראשונה ב"חדשות השבוע" בכאן 11. התכתובות העלו סימני שאלה בנוגע לגרסתו של המועמד ניצב בדימוס משה אדרי שטען כי הפגישה בינו לבין עורך הדין פיני פישלר, שמייצג את חושף השחיתויות רפי רותם, לא עסקה כלל ברותם, והם לא דנו בנושא. 

לוועדה התברר שב-2 בנובמבר, היום בו הכריז השר לביטחון הפנים גלעד ארדן על המינוי, בשעה 23:00, התקשר אדרי לפישלר כדי לקבוע פגישה בעקבות פוסט שהעלה עורך הדין. לאחר מכן, שלח לו פישלר את הפוסט של רפי רותם ואדרי ענה לו: "נדבר על זה...תודה". התכתבויות אלו ואחרות חיזקו את גרסת רותם, לפיה הפגישה עסקה בתלונה.


"הרגשתי לא בנוח כשאדרי התקשר לפרקליט שלי. השוטרים שלו עשו בי לינץ' במשך שנתיים", הסביר רותם את התנגדותו הנחרצת למינויו של אדרי בריאיון ב"חדשות השבוע". רותם סיפר שהתרשם מהשופט אליעזר גולדברג כי הוא בקיא בכל הטענות נגדו ו"הדברים האלימים" שעשו לו, לטענתו, בתחנת המשטרה של אדרי. "הייתי כפות, אפילו תנאים מינימליים של מחבל לא קיבלתי - השופט גולדברג היה בהלם", אמר רותם.

‏עוד פורסם במהדורה כי בצמרת משרד המשפטים הופתעו מהחלטת ועדת גולדברג שלא לאשר את מינוי אדרי למפכ"ל. זאת לאחר שמבחינת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא הייתה מניעה משפטית. הקושי כעת: מצד אחד הוועדה היא מייעצת ולא מחייבת, שהוקמה בהחלטת ממשלה. מצד שני, פסיקה ועמדת המדינה בבג"ץ בעבר, לפיה צריך לקרות משהו יוצא דופן כדי לחרוג מהחלטות ועדה מסוג דומה. חוות הדעת של מנדלבליט תנתן בהתאם להתפתחויות בשבוע הבא.

על רקע הסירוב למנות את אדרי למפכ"ל, פורסם כי ניצב מוטי כהן צפוי להתמנות ביום ראשון לממלא מקום מפכ"ל המשטרה. ניצב מוטי כהן משמש היום כמפקד מחוז דרום של המשטרה. ועדת גולדברג התכנסה אתמול והחליטה כי היא פוסלת את מועמדותו של אדרי לתפקיד, אחרי החשיפה בכאן חדשות שלפיה ביקש לפגוש את חושף השחיתויות רפי רותם שהתלונן נגדו בוועדה. השר לביטחון הפנים הודיע כי הוא אינו מקבל את עמדת הוועדה בשל שוויון הקולות בין חבריה, וכי הוא ימנה בקרוב ממלא מקום למפכ"ל. בנוסף, ארדן דרש להציג את טיעוניו בפני הוועדה.