ח"כ דוד ביטן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ ביטן: "יהיו בחירות במאי, לנובמבר 2019 לא נגיע"

יו"ר הקואליציה לשעבר טען בשבתרבות בחדרה כי רה"מ יוכל לכהן גם אם יוגש כתב אישום: "זה לא ישנה שום דבר, החוק מאפשר לו להמשיך". לדבריו, נתניהו התעקש שהבחירות ייערכו במאי. יו"ר המחנה הציוני טען כי לפיד ישמש שר חוץ בממשלת נתניהו, וחזר על התחייבותו שלא לשבת בממשלה בראשותו
חן ביאר
01 בדצמבר 2018
12:35

ח"כ דוד ביטן התייחס היום (שבת) לקשיי הקואליציה הצרה, ואמר כי לא תשרוד עד לסוף כהונתה: "הבחירות יהיו במאי, לנובמבר לא נגיע", אמר באירוע "שבתרבות" בחדרה. "חשבתי שיהיו במרס, אבל ראש הממשלה התעקש על מאי - והוא זה שקובע". עוד התייחס ביטן לחקירות ראש הממשלה, ואמר כי נתניהו יוכל להמשיך לכהן גם אם יוגש כתב אישום. "זה לא ישנה שום דבר, החוק מאפשר לו להמשיך גם במצב הזה. אז מה, פתאום החוק לא שווה?", אמר חבר הכנסת.

בהמשך התייחס ביטן לסאגה סביב מינוי מפכ"ל המשטרה והתייחס להחלטת הוועדה למינוי בכירים: "המצב של היום הוא שיש בוועדה תיקו. אם ככה, שתי העמדות צריכות לבוא בפני הממשלה - והיא זו שתקבע. אין באמת רוב להמלצת הוועדה, הרוב הוא טכני בגלל הקול הכפול של גולדברג. יש יותר מעמדה אחת בוועדה הזו. כאשר ההחלטה היא לא חד-משמעית, הממשלה יכולה לקבל החלטה בניגוד להחלטת הרוב. צריך לזכור שיש פה מצב שלא היה אף פעם, ועדת גולדברג היא לא משהו בחוק וזה לא משהו שחובה לעשות אותו. פה על כל דבר מקימים ועדות והן אלה שקובעות את הכל".

גם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי התייחס היום לפרשת מינוי המפכ"ל, ואמר כי אין לו ספק שכהונתו של רוני אלשיך לא הוארכה רק בגלל חקירות ראש הממשלה. "שרי הליכוד לא היו יכולים להיות מעורבים בעניין הזה בגלל החקירות", אמר גבאי בשבתרבות בחדרה. "מה אתם רוצים? שגלעד ארדן יאריך לו את הכהונה וילך לפריימריז?". בהמשך, טען גבאי כי יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, יהיה שר החוץ בממשלת נתניהו, וחזר על התחייבותו שלא לשבת בממשלה בראשותו של נתניהו.