בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו על המלצות תיק 4000: "לא מפתיעות איש, עיתוי הפרסום שקוף"

ראש הממשלה הגיב להמלצות המשטרה, שקבעה כי הוא ורעייתו חשודים בשוחד, מרמה והפרת אמונים: "ההמלצות הודלפו עוד לפני החקירות, אין להן שום מעמד משפטי". פרקליטו של שאול אלוביץ': "מדובר באטריות מחוממות"
כתבי כאן חדשות
02 בדצמבר 2018
11:21

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב היום (ראשון) להמלצות המשטרה בתיק 4000, הקובעות כי הוא ורעייתו חשודים בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. "ההמלצות לא מפתיעות איש, וגם לא העיתוי השקוף של פרסומן", נמסר מטעם נתניהו. לדבריו, "ההמלצות האלה נקבעו והודלפו עוד לפני שבכלל החלו החקירות. להמלצות המשטרה אין שום מעמד משפטי".


"רק לאחרונה הגורמים המוסמכים דחו באופן גורף את המלצות המשטרה נגד שורה של אישי ציבור", תקף ראש הממשלה. "אני בטוח שגם במקרה זה הגורמים המוסמכים, לאחר שיבחנו את הדברים, יגיעו לאותה מסקנה - שלא היה כלום כי אין כלום".

פרקליטו של שאול אלוביץ', החשוד שנתן את השוחד לנתניהו, עו"ד ז'ק חן, אמר: "זה זמן רב שהמשטרה בהדלפותיה הכינה אותנו להמלצה זו. מדובר באטריות מחוממות ואין חדש תחת השמש. מקווים שעכשיו יתפנו אנשי המשפט לבחון את הראיות בכלים משפטיים ומקצועיים כשהם מנסים לעמוד במשימה הלא פשוטה לנתק את עצמם מהלחצים העצומים שמופעלים עליהם ואשר ליוו חקירה זו מראשיתה וזיהמו אותה. מר אלוביץ' עומד על טענתו שהוא לא עבר כל עבירה".

עו"ד מיכל רוזן-עוזר, המייצגת את איריס אלוביץ', מסרה כי "המלצות המשטרה היום הן חלק מהמגמתיות שבחקירתה ומעצרה של גב׳ אלוביץ׳ מלכתחילה. אנו תקווה שאנשי הפרקליטות יוכלו להשתחרר ממגמתיות זו ויבחנו את הראיות. אין לנו ספק שבחינה כזו מלמדת שגב׳ אלוביץ לא עברה עבירה".