אילוסטרציה
צילום: Getty images, nito100

לראשונה: הממשלה תשיק קמפיין למען המאבק באלימות מינית

הקמפיין מובל על ידי הרשות לקידום מעמד האישה, וזו הפעם הראשונה שהממשלה עצמה עושה קמפיין מסוג זה, ולא גוף שלישי או גורם אחר. תקציב הקמפיין כבר אושר ועלותו תעמוד על שלושה מיליון שקלים
ורד פלמן
02 בדצמבר 2018
16:17

הממשלה אישרה היום (ראשון) קמפיין ראשון להעלאת המודעות לאלימות מינית, בהובלת הרשות לקידום מעמד האישה. תקציב הקמפיין כבר אושר ועלותו תעמוד על שלושה מיליון שקלים, הוא יעסוק בהטרדות מיניות ובפגיעות מיניות, ויפנה לקהל הרחב, ויבקש מהציבור לקחת אחריות ולא לעמוד מנגד כשהוא עד לתופעה. הקמפיין צפוי להתבסס על פרסום דומה שהיה באוסטרליה, וייעשה על ידי לשכת הפרסום הממשלתית. זה קמפיין ראשון שעושה הממשלה עצמה ולא גוף שלישי או גורם אחר.

שלושה מיליון השקלים שהוקצו לקמפיין, יילקחו מ-10 מיליון שקלים שהממשלה תקצבה לטובת תוכנית לטיפול בהטרדות המיניות ועבירות המין. בנוסף על כך, יש ועדה בראשות מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אווה מנדז'בוז', לטיפול בתופעה והמלצותיה יוגשו בסוף החודש הזה.

צפו בקמפיין האוסטרלי:

אוה מדז'יבוז' בתגובה על הקמפיין: "אחת התובנות המשמעותיות שלנו מהסקר היא החשיבות של העלאת הנושא למודעות הציבור. 56% מהציבור סבורים שנכון לעשות שימוש בקמפיין ואני בהחלט שותפה לדעה הזו. ראינו כמה מהלכים לשינוי תודעה שזכו להצלחה גדולה במקומות אחרים בעולם והגדילו בלמעלה מ-100% את הדיווחים על הטרדות מיניות, לא רק מצד הקורבנות אלא גם מצד עמיתיהן לעבודה או לשירות. הטרדות מיניות הן אלימות לכל דבר ובדיוק כפי שמצופה מאיתנו להושיט סיוע לנפגעי תאונת דרכים או שוד, כך אנחנו נדרשים להושיט סיוע לנפגעות ונפגעי הטרדה מינית, ובוודאי לא לשתוק לנוכח הטרדה שאליה אנו נחשפים. את המסר הזה נבקש להעביר ועל הדרך להבהיר אילו התנהגויות נתפסות כהטרדה מינית ואסורות בתכלית".


בתוך כך, כחלק מהמאבק נגד אלימות כלפי נשים, מארגנות המחאה ישבתו ביום שלישי הקרוב. ארגונים, גופים פרטיים, מוסדות חינוך ורשויות מקומיות כבר הודיעו כי יתמכו בשביתת הנשים ויאפשרו להן לא להגיע לעבודה. בין עשרות הרשויות המקומיות שהודיעו על תמיכתן, נמצאות עיריית ירושלים, תל אביב, באר שבע וחיפה. כמו גם, גופים פרטיים רבים כדוגמאת יס, מלונות פאטל, רמי לוי, טיב טעם ועוד.