שלמה פילבר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

איכונים סלולריים מאמתים את גרסת פילבר כי קיבל הנחיה מרה"מ לקדם את עסקת בזק

גם מיילים ומסרונים אימתו בין היתר את קיומן של פגישות בנושא מיזוג בזק ויס, אשר נחקר בתיק 4000. לאחר הגשת המלצות המשטרה, גורמים המעורים בתיק צופים כי היועמ"ש יקבל החלטה בכל תיקי נתניהו עד פסח. הנטייה בקרב אנשי הצוות המלווה בפרקליטות היא לקבל את ההמלצות
רועי ינובסקי
02 בדצמבר 2018
20:32
עודכן ב 22:48

במשטרה אימתו את גרסתו של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה שלמה פילבר בעזרת איכונים סלולריים, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. עדותו של פילבר היתה מהמרכזיות בתיק 4000, ולפיה הוא קיבל הנחיות ישירות מראש הממשלה בנימין נתניהו לקדם את עסקת המיזוג של חברת בזק וחברת יס.


האיכונים הסלולריים, וכן מיילים ומסרונים, תומכים בגרסתו של פילבר, ובין היתר נמצאו אימותים לקיומן של פגישות בנושא. ראיות מפתח נוספת למעורבות נתניהו במיזוג בזק-יס היא בפגישה שתיאם עד המדינה ניר חפץ בין נתניהו לשאול אלוביץ' שתואמה למטרת דיון במיזוג, עליה העיד חפץ.

לאחר פרסום המלצות המשטרה בתיק 4000, לפיהם נמצאה תשתית ראייתית להעמיד לדין את ראש הממשלה ואת רעייתו לדין בגין עבירת שוחד ועבירות נוספות, גורמים המעורים בתיק צופים כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יקבל החלטה בתיקי נתניהו כולם ביחד, עד לחג הפסח הקרוב. אנשי הצוות המלווה בפרקליטות נוטים לקבל את המלצות המשטרה - העמדה לדין של נתניהו בעבירת שוחד. 

במקביל, בפרקליטות נוטים כרגע לסגירת תיק השוחד של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. זאת ככל הנראה בשל קשיים משפטיים וראייתיים בנוגע לרמת המודעות שלה להטבות הרגולטוריות לכאורה שניתנו לבזק.

בהכנת הידיעה השתתפה תמר אלמוג