רובינשטיין ובני הזוג נתניהו

דמות מפתח בתיק 4000 – איש העסקים זאב רובינשטיין

איש העסקים המתגורר בארצות הברית חשוד כי תיווך בין משפחות נתניהו לאלוביץ'. מכר של רובינשטיין: "הוא מהמעאכרים שאוהבים להיות בסביבה של ראש ממשלה". עורכי דינו של רובינשטיין: "אין לו קשר לחשדות"
צח שפיצן, רועי ינובסקי
02 בדצמבר 2018
21:16

איש מפתח בתיק 4000 הוא איש העסקים הישראלי זאב רובינשטיין, כך פורסם בחדשות הערב. רובינשטיין, המתגורר בשנתיים האחרונות בניו יורק, חשוד כי תיווך לשוחד בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין שאול אלוביץ'. רובינשטיין, שפעל על פי החשד להטיית הסיקור בעד נתניהו באתר וואלה, מקורב הן למשפחת נתניהו והן לאלוביץ'. על פי מידע שהגיע לחדשות הערב, את עיקר הקשר ניהל רובינשטיין מול רעיית רה"מ שרה נתניהו. אם יוגש נגדו כתב אישום בפרשה ישראל עשויה לבקש את הסגרתו.  

איש עסקים המכיר את רובינשטיין סיפר: "הזמינו אותי לכנס ואחר כך נכנסנו מאחורי הקלעים עם ביבי ושרה והיה שם זאב רובינשטיין ואני יודע שהוא חבר מאוד קרוב שלהם. להיכנס, אתה יודע,  מאחורי הקלעים להיות בפגישה אינטימית כזאת. ברור שהוא מקורב אליהם.  הוא גם אמר לי אני חבר שלהם. הוא (רובינשטיין) אמר לי שכל פעם שהם מגיעים לניו יורק הוא מארח אותם. הם לא יתארחו בבית של בן אדם פשוט. ממה שאני התרשמתי ממנו שהוא מהמעאכרים האלה שאוהבים להיות בסביבה של ראש ממשלה ודברים כאלה. הוא לא עשה עלי רושם של איזה אישיות מרשימה. נראה לי לקק כזה. מכל אלה שנדבקים אליהם כל הזמן לזוג המלכותי".

חבר קרוב של רובינטשיין סיפר על ההתנהלות כי: "הם (בני הזוג נתניהו) היו מגיעים לארצות הברית. הוא  דאג להם מאוד אבל עשה את זה על בסיס חברי. הוא לא היה צריך מהם שום דבר. זה לא שהוא לקח ג'ובים או משהו כזה. בשנה האחרונה הקשר ביניהם ניתק וזאת היה הקלה בשבילו.  אם אתה חבר ונמצא בסביבה של המשפחה זה עולה לך. זאת לא חברות חינם".


עורכי דינו של רובינשטיין עורכי הדין רמי תמם ופנינת ינאי מסרו בתגובה: "למר' זאב רובינשטיין אין ולא היה כל קשר לחשדות הנחקרים, והדיווחים השונים המבקשים לקשור אותו לעניין מצערים מאד. העובדה שמר' רובינשטיין מכיר את ראש הממשלה ואת מר אלוביץ הכרות אישית, בודאי שלא יכולה לקשור אותו לעניין הנחקר בשום צורה ודרך. מר רובינשטיין חי את חייו בארה"ב, שם הוא פועל בכל מאודו עבור מדינת ישראל וחי את חייו עם משפחתו בצניעות. אין לנו ספק כי הפרקליטות תעשה את עבודתה נאמנה, וכי מר' רובינשטיין לא יהיה חלק משום הליך, לו יהיה כזה".