השר אופיר אקוניס
צילום: Miriam Alster/Flash90, Yonatan Sindel, Mir

אקוניס: "במשטרה יש קבוצה שרוצה להחליף את השלטון"

בבוקר שלאחר פרסום ההמלצות, המשיכו מקורבי ראש הממשלה במתקפה על מערכת אכיפת החוק. אקוניס הדגיש בריאיון לכאן רשת ב' כי "לעמדת המשטרה אין שום מעמד חוקי", יו"ר הקואליציה אמסלם טען: "קודם הציבו את רה"מ כמטרה, ואז התחילו לחפש איך ניתן לפגוע בו"
הבוקר הזה
03 בדצמבר 2018
07:38

השר אופיר אקוניס התייחס הבוקר (שני) להמלצות המשטרה להעמיד לדין את הזוג נתניהו בעבירות שוחד, ואמר כי עיתוי פרסומן הוא "שקוף, קטנוני ומגמתי". בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב', טען השר כי נראה שיש במשטרה "קבוצה שרוצה להחליף את השלטון, שהמציאה סיפורי כזב על ראש הממשלה וצריכה להתבייש בעצמה".

"לשמחתי הרבה, ישראל מדינת חוק וכולם שווים לפי החוק, חל מהנשיא ריבלין ועד לאחרון האזרחים. על פי עיקרון זה, אף אחד לא יחרוץ את דינו של ראש הממשלה. אין שום מעמד חוקי להמלצות המשטרה, אני מגבה את ראש הממשלה", הבהיר אקוניס. 

האזינו לריאיון המלא:

"בנוגע לנתניהו ואתר 'וואלה'", הוסיף השר, "גם ציפי לבני ויאיר לפיד צריכים להיקרא למשטרה וגם הם צריכים להיות מועמדים לכתב אישום. לבני כשרת משפטים התעלמה מכל חוות דעת משפטית והביאה הצעת חוק לסגירת את עיתון 'ישראל היום'. יאיר לפיד מחק מהיומן את פגישותיו עם מר מוזס. התרחשו פה דברים חמורים. נאה דורש - נאה מקיים, על כל הפוליטיקאים במדינת ישראל".

בתוך כך, יו"ר הקואליציה דודי אמסלם תקף הבוקר בחריפות את המשטרה: "ב- 48 השעות האחרונות, עשה אלשיך שני דברים מדהימים - סיכל מינוי של מפכ"ל והביא את ההמלצות כקינוח, רגע לפני סיום כהונתו. לצערי, כל חקירות נתניהו הן תוצר של היפוך ערכים. קודם הציבו את המטרה שהיא ראש הממשלה נתניהו, ורק אחר כך התחילו לחפש איך ניתן לפגוע בו. אני מאמין שמרבית אזרחי ישראל מבינים שבשלוש השנים האחרונות מתבצעת כאן הפיכה שנועדה להפיל ראש ממשלה מכהן באמצעות חדרי חקירות ולא באמצעות הקלפי".