גלעד ארדן
צילום: פלאש 90

ארדן: "דברי גולדברג על אדרי מקוממים, הוועדה התרשלה"

השר לביטחון הפנים תקף בחריפות בכאן רשת ב' את יו"ר הוועדה למינויים בכירים: "לומר על קצין מצטיין שהוא לא ראוי להיות מפכ"ל – זו חריגה מהמנדט. צריך לתחום את סמכויות הוועדה". על ההמלצות נגד נתניהו בתיק 4000: "מבין את התסכול שלו, במיוחד לאור עיתוי הפרסום"
קלמן ליברמן
03 בדצמבר 2018
10:01

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, תקף היום (שני) בחריפות את השופט בדימוס אליעזר גולדברג, בעקבות הריאיון שהעניק לכאן רשת ב' ושבו קבע כי ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי "חד משמעית אינו ראוי להיות המפכ"ל". ארדן כינה בתוכנית קלמן-ליברמן את דבריו של גולדברג "מקוממים", וקבע כי הוועדה למינוי בכירים בראשותו התרשלה כשבדקה את דוח מבקר המדינה בנוגע לאדרי.

האזינו לריאיון המלא עם ארדן בקלמן ליברמן

"אני מאוד מכבד את היו"ר גולדברג, אבל הדברים שאמר הם מקוממים", קבע ארדן. "לקבוע בפסקנות ובאמירה כזו חדה שאדרי פשוט לא ראוי, נגד קצין שמשרת 30 שנה ונלחם בטרור – זה אפילו חורג מהמנדט שלו. הוא יכול להגיד שלא מצא לנכון להמליץ עליו בפני הממשלה, אבל הקביעה הזו לצערי חורגת ממה שהוא אמור לומר. לא בסמכותו של גולדברג לקבוע מי מתאים להיות מפכ"ל".


"לאדרי נעשה עוול", המשיך השר לביטחון הפנים. הוא אמר כי דבריו של גולדברג בריאיון לכאן רשת ב', שלפיהם אדרי לא עבר בהצלחה את בדיקת הפוליגרף, "לא נכונים ונאמרו בחוסר זהירות". על הפגישה של המועמד לתפקיד המפכ"ל עם עו"ד פישלר, המייצג את חושף השחיתויות רפי רותם, אמר ארדן כי היא לגיטימית. לדבריו, "גולדברג התבלבל ופעל בהליך אזרחי כאילו מדובר בהליך פלילי".

בהמשך, הוא האשים כי הוועדה בראשות שופט העליון לשעבר התרשלה כשבדקה את דוח מבקר המדינה בנוגע לביטולי הדוחות שביצע אדרי כשכיהן כניצב במשטרה. "הוועדה יכלה לראות את הדוח בגוגל או באתר המבקר, אבל הגיעה אליו רק ביום האחרון לדיוניה שבו הכריעה נגד מועמדותו", טען ארדן. "אין שום אמירה אישית בדוח נגד אדרי או נגד טוהר המידות שלו".

הדברים של השופט גולדברג שקוממו את גלעד ארדן 

על עתידה של הוועדה אמר ארדן: "אני חושב שהייתה טעות קשה במינוי הוועדה הזו מבלי שתוחמים את המנדט שלה. כשאנחנו באים לבחור בני אדם, ודאי כאלה ששירתו את אזרחי המדינה עשרות שנים ואף פעם לא צצו נגדם מסות כאלה של פרסומים – אז צריך לתחום את הוועדה לבעיות של ניגודי עניינים, עבירות פליליות או עבירות משמעתיות חמורות. אני לא חושב שיש אדם מושלם, אפילו לא שופטי העליון שלא עושים פוליגרף".

השר מהליכוד נשאל גם על נאומו של ראש הממשלה אתמול בכנס פעילי הליכוד, שבו תקף את המלצות המשטרה נגדו בתיק 4000. "אני יכול להבין את התחושות שלו ואת התסכול שהוא חש, בעיקר לאור העיתוי של פרסום ההמלצות", טען ארדן. כבר ציינתי בעבר שאני לא מזדהה עם כל אמירה ואמירה, לא אני ניסחתי את הדברים של הצד השני. אני מקווה בשביל כולנו ובשביל ראש הממשלה שיהיו החלטות של היועץ המשפטי לממשלה כמה שיותר מהר, ושזה ייגמר בלא כלום".