צילום: Basel Awidat/Flash90

דובר צה"ל: המבצע יתרחב, מידע נוסף יתגלה בקרוב

תא"ל רונן מנליס הבהיר בריאיון לכאן רשת ב' כי התושבים לא עודכנו על הפעילות "כי לא נשקף איום מיידי". על השאלה האם המבצע יתרחב גם מעבר לגבולות ישראל הוא השיב כי כעת הכוחות פועלים בשטחנו, אך הוסיף: "היו בעבר מבצעים לגבי מנהרות, אנו זוכרים איך הם התפתחו"
קלמן-ליברמן
04 בדצמבר 2018
10:22

"יש מנהרות נוספות – בשעות הקרובות נפרסם מידע נוסף": דובר צה"ל רונן מנליס התייחס הבוקר (שלישי) בריאיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' למבצע "מגן צפוני" שנפתח בגבול הלבנון והבהיר כי "המבצע ילך ויתרחב". על השאלה האם המבצע יתרחב גם לשטח לבנון הוא ענה כי "כרגע פועלים בשטחנו" והזכיר לאחר מכן כי "היו בעבר מבצעים לגבי מנהרות, אנו זוכרים איך הם התפתחו".

האזינו לריאיון עם דובר צה"ל בכאן רשת ב':

"זה פרויקט שחיזבאללה בונה במשך ארבעה שנים באופן מאוד ממודר וסודי ומה שאנחנו חושפים באמצעות טכנולוגיה ומודיעין זה פרויקט שחיזבאללה ניסה להסתיר", אמר מנליס. "זה מראה שהוא משתמש בכפרים השיעיים בקו הגבול ומפר את הריבונות הישראלית באופן חמור ומפר את החלטה 1701, ולמעשה מראה שממשלת לבנון והצבא לא שולטים במה שקורה בדרום המדינה".


"מטולה הוא לא המקום היחיד", הבהיר מנליס. "אנחנו עובדים במספר מקומות באזור מטולה. אנחנו כרגע פועלים בשטחנו. תמונת המודיעין מצביעה גם על אתרים בצד השני של הגדר, כרגע הפעולה היא בשטחנו".

"אנחנו מתכננים את המבצע ההגנתי הזה במשך ארבע שנים כדי למנוע יכולת התקפית של החיזבאללה", המשיך דובר צה"ל. "שמרנו על סודיות ולא עדכנו התושבים משום שאין איום מיידי". עוד הוא הוסיף כי "אין בהכרח קשר בין הקולות ששמעו התושבים למיקום המנהרות".

לכל העדכונים על מבצע "מגן צפוני"

החיזבאללה מנסה לבנות מפעלים לדיוק טילים ולפתח יכולת צבאית. אנחנו פועלים מולו בצורה משמעותית. המנהרות הן רק חלק ממערכה שלמה למניעת התבססות איראנית ויכולת של החיזבאללה".

בהכנת הידיעה השתתף רועי שרון