הרב מוטי אלון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שוב מסתבך: תלונה חדשה נגד הרב מוטי אלון

לפי חשיפת "עובדה", צעיר פנה לפורום "תקנה" עם תיעוד של מפגשים עם הרב אלון שהפכו לבעלות אופי מיני. לכאן חדשות נודע שאלון הודה במעשים בפני הפורום ורבנים בכירים מהציונות הדתית. זאת כ-5 שנים לאחר שכבר הורשע במעשים מגונים
אוריה אלקיים
04 בדצמבר 2018
13:13

תלונה חדשה נגד הרב מוטי אלון התקבלה בפורום "תקנה", כך נחשף הבוקר (שלישי) על ידי מערכת התוכנית "עובדה". לכאן חדשות נודע כי אלון הודה אתמול במעשים המיוחסים לו.  זאת כחמש שנים לאחר שהרב כבר הורשע במעשים מגונים.

לפי חשיפת "עובדה", לפני כחודש וחצי הגיע לפורום הרבנים "תקנה", העוסק בנפגעי הטרדות מיניות בציונות הדתית, צעיר שטוען כי הוא נפגע על ידי הרב אלון. מעדות הצעיר עולה כי הוא פנה לאלון מתוך מצב של מצוקה נפשית לפני כשנה. בין השניים מתחילות להתקיים פגישות התייעצות, שלפי טענת הצעיר מקבלות מהר מאוד אופי מיני. הצעיר מחליט לתעד את חלק מהפגישות, ועם התיעוד מגיע לפורום "תקנה".

האזינו לריאיון עם אילנה דיין בכאן רשת ב'

גורם שמקורב לסיפור אומר שהצעיר השאיר רושם אמין על רבני הפורום, והם מציעים לו להגיש תלונה במשטרה, או להמשיך את ההליך מול הפורום. לבסוף הצעיר מחליט לפנות דווקא לרבנים שאינם חברים ב"תקנה" - כאלה שבעבר אפילו הסתייגו מפעילות הפורום, כדי שהם יהיו אלה שיוקיעו את הרב אלון.

בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' סיפרה אילנה דיין על הפרטים שהגיעו לידי מערכת "עובדה": "נודע לנו כי בשבוע האחרון נכנסו לתמונה שניים מבכירי הרבנים בציונות הדתית. הם נחשפו לתיעוד, ועימתו את הרב אלון עם הטענות".

לפי המידע שהגיע לידי כאן חדשות, אתמול הגיע מוטי אלון לביתו של הרב יעקב אריאל ברמת גן, שהוא מבכירי פורום "תקנה". במקום נכחו גם הרב שמואל אליהו וגם הרב חיים דרוקמן - מבכירי הציונות הדתית שבשנים מאז נחשפו התלונות הקדומות נגד אלון, נחשבו מתומכיו.

הרב אלון הודה בפני הרבנים שהוא חטא, והסכים לקחת אחריות. גורם המעורה בפרטים אמר לכאן חדשות כי הובן לכל שהרב אלון יפסיק למסור שיעורים וילך לטיפול.

בריאיון לכאן רשת ב' סיפרה אילנה דיין גם על הריאיון שקיימה עם אלון ב-2012, כהתפרסמו ההתלונות הקודמות נגדו. "הרגשתי שהוא הבין את מה שהוא עשה,, אמרה דיין. "אני גם יודעת שחלק מבני משפחתו נמצאים בסוד הדברים. בפורום תקנה השקיעו הרבה מאמץ כדי לבדוק את התלונה כעת ולשמוע את אותו צעיר שהתלונן".