חשיפת מנהרות חיזבאללה
צילום: אי-פי

בישראל סבורים: חשיפת המנהרות תשפיע בזירות אחרות

חבר ועדת חוץ וביטחון עפר שלח האשים את רה"מ כי הוא עושה "שימוש פוליטי ציני" במבצע, שהעיתוי שלו נקבע ע"י הגורמים המקצועיים. שלח ציין כי אם תהיה הסלמה, העורף לא יהיה מוכן מספיק
גילי כהן ורן בנימיני
04 בדצמבר 2018
17:51

בישראל סבורים כי חשיפת המידע על פרויקט המנהרות של חיזבאללה, תשפיע גם על זירות אחרות - מכיוון שפרויקט המנהרות היה סוד ממודר של ארגון הטרור. כך פורסם הערב (שלישי) בכאן רשת ב'. חבר ועדת חוץ וביטחון בכנסת, חבר הכנסת עפר שלח (יש עתיד), האשים בריאיון לרן בנימיני בתכנית "כאן הערב" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עושה במבצע "שימוש פוליטי ציני".


"העיתוי נבחר על ידי הגורמים המקצועיים ולא ראיתי עוד שגורמים מקצועיים נכנעו לשיקולים פוליטיים. מי שניצל זאת לצרכים פוליטיים היה נתניהו", אמר שלח בריאיון. חבר הכנסת הדגיש כי "חיזבאללה ספג מכה כשמתגלה שמתחת לאפה של ממשלת לבנון, הוא מבצע פעילות התקפית". 

חבר הכנסת שלח ציין כי העורף בישראל "לא מוכן מספיק" אם תהיה הסלמה בצפון וכי התכנית הנרחבת למיגון הצפון עדיין לא מספיקה. "האיום בצפון הוא הרבה יותר גדול מאשר בדרום והמענה הרבה יותר חלש", הסביר שלח.


משרד החוץ פרסם הערב קריקטורה בערבית שמתייחסת לפרויקט: "חיזבאללה בונה מנהרות טרור כדי לתקוף את ישראל, כדי לשבות אזרחים ישראלים וכדי להפיץ טרור. הוא מבצע את פעולותיו בשטח לבנון מתוך האזורים המאוכלסים ובתמיכה של המשטר האיראני. האזרח הלבנוני הפשוט תוהה בעקשנות... למען איראן הוא הורס את לבנון ומראה את עלילת הגבורה שלו".

הבוקר הודיע צה"ל על יציאה למבצע "מגן צפוני" לחשיפה ולנטרול מנהרות טרור התקפיות שחופר ארגון הטרור חיזבאללה לשטח ישראל. דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, אמר כי "אותרו מנהרות החודרות לשטח ישראל, אך הן לא מסכנות כרגע יישובים ישראלים". עוד נמסר כי המבצע ייערך לכל אורך גבול הצפון, אך כרגע רק בשטח ישראל, וההנחיה לתושבים ביישובים באזור היא לשמור על שגרה מלאה. ראשי הרשויות עודכנו על המבצע מראש.