רה"מ בנימין נתניהו
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

גורם בכיר בביקורת על רה"מ: "לא נכון להכניס מדינה שלמה לבהלה"

גורם המעורה בפרטי מבצע "מגן צפוני" אמר לחדשות הערב: "זו פעולה חשובה אך זה לא אירוע חסר תקדים ורחוק מאוד מנאום ההקרבה של נתניהו"
מיכאל שמש וזאב קם
04 בדצמבר 2018
22:02

לצד הגיבוי שניתן לצה"ל, ישנם כאלו שלא רואים בעין יפה את מסיבת העיתונאים שקיים הערב (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו. גורם בכיר שמעורב בפרטי מבצע "מגן צפוני" אמר לחדשות הערב: "מדובר בפעולה חשובה אך זה לא נכון להכניס מדינה שלמה לבהלה. זה לא אירוע חסר תקדים ורחוק מאוד מנאום ה'אירוע הביטחוני המשמעותי' של נתניהו.


במקביל מתחה הערב ביקורת גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) על ראש הממשלה כשאמרה: "כעומק ההמלצות כך גודל הכותרות. פעולת צה״ל חשובה ומוצלחת, אך כל בר דעת מבין שאינה מצדיקה מסיבת עיתונאים פומפוזית בשידור חי, וכי ‏בימים נורמליים היינו שומעים עליה בהודעת דובר צהל ותו לא. סיבוב מיותר שראש הממשלה עושה על גבו של צה״ל כדי לשנות סדר יום״.

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי עקץ  את נתניהו ואמר:  "לא נתנהל בחוסר אחריות, כפי שראש האופוזיציה בזמנו, התנהל מול אולמרט בזמן מבצע צבאי". גבאי תקף את העברת הכסף הקטרי לרצועת עזה ואמר כי "גם הערב חשוב לזכור שלתושבי הדרום עדיין אין ביטחון ומזוודות הכסף שנתניהו העביר לחמאס לא החזירו את השקט לילדי הדרום. אסור להפקיר את הגזרה הזו".


ראש הממשלה ציין הערב כי הכוונה של ארגון הטרור הייתה להחדיר באמצעות המנהרות מחבלים לשטח ישראל כחלק ממערכה רחבה לכיבוש חלקים מהגליל. "זה איום ממש בהיקף, בעוצמה ובתעוזה שלא ידענו", אמר נתניהו.

נתניהו הדגיש כי הפעולה שיצאה אל הפועל הבוקר היא חלק מ"רשת הטרור והתוקפנות האזורית העולמית בהכוונה ובמימון של איראן". לדברי ראש הממשלה, הפעולות של ישראל הביאו לירידה של עשרות אחוזים במספר הכוחות האיראנים שנמצאים בסוריה. נתניהו אמר כי הפעולה תימשך ככל שיידרש.