חפש
Languages
פלין, ביולי
צילום: אי-פי

המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב: בכיר לשעבר בממשל סיפק מידע "משמעותי"

התובע המיוחד מולר הודיע כי לאור שיתוף הפעולה של היועץ לביטחון לאומי לשעבר פלין - שהורשע במתן עדות שקר - התביעה אינה מבקשת לגזור עליו מאסר בפועל
נתן גוטמן
05 בדצמבר 2018
09:54

מייקל פלין, שהיה היועץ לביטחון לאומי בממשלו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, סיפק מידע "משמעותי" לחוקריו של רוברט מולר בקשר בין אנשי טראמפ לגורמים רוסים במהלך הבחירות לנשיאות ארצות הברית - כך הודיע הלילה (רביעי) התובע המיוחד בהצהרה לבית המשפט.

מולר אמר כי לאור שיתוף הפעולה של פלין, התביעה אינה מבקשת לגזור עליו מאסר בפועל. פלין הורשע בהסדר טיעון במתן עדות שקר לבולשת הפדרלית בנוגע לפגישותיו עם שגריר רוסיה בעת שהיה חבר בצוות המעבר של טראמפ. לא נמסר איזה מידע מסר פלין והאם הוא נוגע ישירות לנשיא האמריקני.

בשבוע שעבר הודה עורך דינו לשעבר של טראמפ מייקל כהן, כי שיקר לקונגרס, כחלק מהסדר טיעון אליו הגיע עם התובע מולר. לפי דיווח, כהן הגיע במפתיע לבית הדין הפדרלי במנהטן, ניו יורק, כדי להודות בסעיפי אישום חדשים שעדיין אינם ידועים. בתמורה להקלה בעונשו, צפוי עורך הדין לשתף פעולה עם מולר.

עוד דווח כי כהן הודה בכך ששיקר בהצהרותיו לקונגרס על פרויקט שבו היה מעורב, במסגרתו היה אמור להיבנות מגדל של טראמפ במוסקבה. הוא טען כי השיחות על הפרויקט הופסקו בינואר 2016, אך כעת מודה כי השיחות נמשכו עד אוגוסט 2017, לתוך הכהונה של טראמפ כנשיא. בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי כהן אמר שהצהרותיו השקריות נמסרו כדי שיעלו בקנה אחד עם מסריו הפוליטיים של טראמפ ומתוך נאמנות לנשיא האמריקני.

טראמפ הגיב לראשונה להתפתחויות סביב עורך דינו לשעבר, ואמר כי כהן משקר בנוגע לפרויקט במוסקבה כדי להינצל מענישה. עוד אמר כי אינו זוכר מתי החליט להפיל את פרויקט הנדל"ן במוסקבה. "הייתי ממוקד בריצה לנשיאות ובאותו זמן ניהלתי את העסק שלי", אמר הנשיא, "זה הסיפור - תסתכלו על מה שמייקל כהן כתב לפני עדותו. הוא מנסה להשיג עונש פחות גרוע על ידי זה שהוא ממציא סיפור".