בנימין נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

נתניהו: "צריך לתת אגרוף לפנים של הגברים המכים"

ראש הממשלה פתח את ועדת השרים בנושא אלימות כלפי נשים. לדבריו: "האלימות נגד נשים היא טרור. צריך לטפל בטרוריסטים ושיהיה שכר ועונש לפשעים הללו". השר ארדן אמר בפתח הישיבה כי חייבים להילחם כדי למגר את התופעה
אוריה אלקיים
05 בדצמבר 2018
10:26

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (רביעי) את ועדת השרים בנושא אלימות נגד נשים ואמר שיש לתת "אגרוף לפנים" של הגברים המכים. נתניהו הדגיש כי "אני מבין שיש יותר תקציבים ממה שחשבתי, ואנחנו נפעל להציג את הסכומים האלה".

"אני רואה את האלימות נגד נשים כטרור. צריך לטפל בטרור ולטפל בטרוריסטים ושיהיה שכר ועונש לפשעים הללו. הרושם שהמערכת שלנו משותקות במידה רבה, ולכן אנחנו רוצים לפעול נגד הבעלים המכים", המשיך נתניהו. "זה שיח שמדבר על דבר אחד ולא על השני ולכן צריך לתת כתף סיוע לנשים מוכות מצד אחד ובצד השני לתת אגרוף לפנים של הגברים המכים האלה או הבעלים המכים האלה".


השר גלעד ארדן אמר בפתח הישיבה כי "אלימות כנגד נשים היא תופעה חמורה במיוחד שחובת כולנו להילחם עד כדי מיגורה. הכנו תכנית לאומית רב שנתית לחיזוק המאבק הזה, ולתת יותר כלים למשטרה ולרשויות הרווחה. במשטרה מבחינתי ההנחיה הייתה שזה נמצא בראש סדר העדיפויות של תחנות המשטרה".

לדברי ארדן, "אמצעים נוספים, תקנים נוספים וטכנולוגיות והחמרת ענישה זה דברים שאנחנו זקוקים להם. נציג בוועדה מספר דוגמאות לעונשים מקלים, ששופטים נתנו למרות שהמשטרה עשתה את העבודה החקירתית. אנחנו יודעים כשזה מתחיל כך זה יכול להיגמר במקרי רצח. אולי נדבר על עונשי מינימום ואמצעים מרחיקי לכת".


שרת המשפטים איילת שקד אמרה כי "אני חושבת שהממשלה בהחלט מחויבת לעניין. נעשה כל דבר שאפשר בין אם זה הגדלת תקציבים של משרד הרווחה ובט"פ ובין אם זה קידום חקיקה של איזוק אלקטרוני שהשר ארדן ואני מקדמים".