משה אדרי וגלעד ארדן
צילום: פלאש 90

אדרי התייעץ עם הבודקת שערכה את בדיקת הפוליגרף ולא דיווח לוועדה

הניצב בדימוס התייעץ עם חווה יודפת לפני שנקבע כי היא זו שתערוך את הבדיקה. עם זאת, דיווח על הקשר המוקדם ביניהם לא הועבר לוועדת הבכירים. אדרי: "אין לי כל קשר לבודקת פרט לפגישת בירור"
רועי ינובסקי
05 בדצמבר 2018
15:58
עודכן ב 16:18

משה (צ'יקו) אדרי ביצע התייעצות מקדימה עם בודקת הפוליגרף שביצעה את הבדיקה בעניינו, זאת לפני ההחלטה על שליחתו לבדיקת פוליגרף, אך הוא לא דיווח על כך לועדה. כך פורסם היום (רביעי) לראשונה באתר וואלה.

 אדרי ביצע את ההתייעצות עם הבודקת הפרטית חווה יודפת לפני החלטת הועדה לשלוח אותו לפוליגרף תעסוקתי, בניסיון לברר פרטים אודות אופי בדיקות הפוליגרף, כשהועדה עוד דנה בדרישה לחייבו לבצע את הבדיקה. לאחר שנקבע כמה ימים אחר כך שאותה בודקת תבצע את הבדיקה הוא לא דיווח על ההתייעצות המוקדמת עמה לוועדה. ההערכות הן כי סוגיית הפגישה מפחיתה מאוד את סיכויי אדרי להתמנות למפכ"ל. 

 מטעמו של משה אדרי נמסר בתגובה: "בהמשך למסע ההכפשות והרדיפות התקשורתי כנגד ניצב (בדימוס) אדרי עם ההכרזה כי הוא המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, אנחנו עדים לעוד כתבה מעוותת שפורסמה מבלי לבקש את התייחסותו של ניצב בדימוס אדרי. יובהר כי עוד טרם החליטה הועדה על דרישתה לביצוע בדיקת פוליגרף ועוד קודם לקביעת היועץ המשפטי לממשלה את זהות מכון הפוליגרף, פנה ניצב בדימוס אדרי להתייעצות באשר ליכולתו הבריאותית לביצוע בדיקת פוליגרף במידה ויידרש לעשות כן, לאור עברו הרפואי. בהתייעצות כלל לא בוצעה הכנה לביצוע הפוליגרף וכן, בניגוד מוחלט לתיאור בכתבה, ניצב אדרי לא תאם ולא ביקש דבר מהבודקת. בדיקה זו היתה מבוצעת בכל מקרה  על ידי ניצב אדרי גם לאחר החלטת הועדה.

עוד נמסר כי: "ניצב אדרי לא הכיר את הבודקת ולא שכר מעולם את שירותיה אלא פגש אותה כבודקת מוסמכת לביצוע בדיקות פוליגרף. אין  לו שום קשר לבודקת שנבחרה פרט לפגישת הבירור הרפואי שהתקיימה ביניהם, כאמור עוד טרם החליטה הועדה כי עליו לבצע בדיקת פוליגרף תעסוקתי. ניצב בדימוס אדרי נענה לדרישת הועדה לביצוע הבדיקה באופן מיידי ולא היה הגורם שקבע את זהות המכון או הבודק. ניצב בדימוס אדרי עבר בהצלחה את בדיקת הפוליגרף שהינה בדיקה מקצועית, אותה הוא מוכן לבצע בכל מכון שיידרש".

תגיות:
משה אדרי