הפגנה נגד האלימות כלפי נשים
צילום: דוד כהן, פלאש 90

"למדינה אין עניין לטפל באלימות בחברה הערבית": ההפגנה בתל אביב תשנה משהו?

בצל המבצע הצבאי בצפון ומסיבת העיתונאים המיוחדת שכינס רה"מ, ניסו בתל אביב להביא למהפכה. בתום יום של הפגנות בכ-120 מוקדים ברחבי הארץ, הכל התנקז לכיכר רבין | סיפורים מכאן
תומר ממיה, סיפורים מכאן
06 בדצמבר 2018
14:53

בצל המבצע הצבאי בצפון ומסיבת העיתונאים המיוחדת שכינס ראש הממשלה נתניהו, ניסו בתל אביב להביא למהפכה. בתום יום של הפגנות בכ-120 מוקדים ברחבי הארץ, הכל התנקז לכיכר רבין. מדור "סיפורים מכאן" יצא למוקד ההתרחשות ושמע את הקולות. 

"מדובר במגפה. 24 נשים נרצחו בשנה האחרונה, 50 תיקים נפתחים ביום ו-90% מהם נסגרים מחוסר ראיות. הגיע הזמן שהמשטרה תאמין למתלוננות", אמרה אחת המפגינות. מפגינה אחרת, חנין מג'דלי שגרה בתל אביב, התייחסה לתופעה במגזר שלה – "אי אפשר לעשות הפגנה אחת שהיא ספציפית לנשים ערביות ואחת לנשים אתיופיות ואחת לנשים טרנסג'נדריות, כולנו נשים ובשביל שאנחנו נגיע לכמה שיותר קהלים אז אנחנו חייבות להתאגד".

מג'דלי סיפרה על התסכול של הנשים הערביות כלפי השלטונות והמשטרה. "אם המדינה הייתה רוצה למגר את האלימות בחברה הערבית, מזמן היא הייתה עושה את זה, היא פשוט לא מעוניינת", האשימה מג'דלי.

עוד מפגינה קראה לנשים שמרגישות מאויימות, לדבר. "עכשיו מישהי אמרה לי שבעלה רוצה לרצוח אותה, אמרתי לה – תדברי. מי שחושב לעשות את הדבר הרע הזה שיפסיק. כמעט 40 בחורות נרצחו בשנתיים האלה – זה כואב", אמרה המפגינה.