חפש
Languages
אילוסטרציה

דיווח: פייסבוק הציעה לחברות גישה לנתוני משתמשים

לפי מסמכים שחיברה ועדה בפרלמנט הבריטי, הרשת החברתית ניהלה "רשימות לבנות" של חברות שקיבלו גישה לנתוני המשתמשים – ואף מנעה גישה לנתונים לחברות מתחרות. בפייסבוק הכחישו בעבר טענות דומות
יואב זהבי
05 בדצמבר 2018
18:43

ה"וושינגטון פוסט" דיווח היום (רביעי) שחברת פייסבוק הציעה לכאורה לחברות מסחריות לקבל גישה לנתוני משתמשים. הפרסום מתבסס על מסמכים ששוחררו על ידי מחוקקים בבריטניה, ובין החברות שנטען שזכו לגישה לנתונים נמצאות נטפליקס, Airbnb וחברת התחבורה Lyft שפועלת בקליפורניה.

דמיאן קולינס, העומד בראש ועדה פרלמנטרית בבריטניה העוסקת בקשרים בין פייסבוק לחברת "קיימברידג' אנליטיקה", פרסם היום את מסקנות הוועדה, בצירוף של 200 מסמכים המוכיחים, לטענתו, שפייסבוק ניהלה "רשימות לבנות" של חברות שזכו לקבל גישה לנתוני המשתמשים.

הטענה נגד הרשת החברתית מצטרפת לתביעה של חברת הטכנולוגיה Six4Three, ונידונה לאחרונה בבית משפט בקליפורניה. בתגובה לאותה תביעה, פייסבוק הכחישה שהציעה יחס מועדף לחברות. מלבד זאת, נטען כי הרשת מנעה גישה לנתונים לחברות מתחרות. המסמכים שפרסמו שופכים אור על ההתרחשויות בפייסבוק בין השנים 2015-2012 – אז שקלו כיצד להתמודד עם כמויות המידע שצברה על משתמשיה.

תגיות:
פייסבוק