ח"כ מיקי לוי: "ההחלטה לא למנות את יורם הלוי למפכ"ל - פוליטית"

ח"כ וניצב בדימוס מיקי לוי התייחס בריאיון לדב גילהר בכאן רשת ב' לסאגה הבלתי נגמרת של מינוי המפכ"ל, וטען כי ניצב יורם הלוי, שהיה מועמד כבר מספר פעמים בעבר, "הוא קצין ישר דרך, אי אפשר לעצב אותו כמו פלסטלינה"
הבוקר הזה
06 בדצמבר 2018
08:31

אחרי שמשה אדרי הסיר אתמול את מועמדותו לתפקיד המפכ"ל, הבוקר (חמישי) נמשך הקרב על המינוי הנמשך: בריאיון לדב גילהר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' אמר חבר הכנסת מיקי לוי (יש עתיד) כי ניצב יורם הלוי, המועמד המוביל לכאורה לתפקיד, "הוא קצין איכותי, ישר דרך, שאי אפשר לעצב אותו כמו פלסטלינה". אדרי הודיע על פרישתו בעקבות סדרת חשיפות בכאן חדשות.

לכאורה יורם הלוי הוא הניצב המנוסה ביותר ושנים ארכות סומן על ידי הקצונה הבכירה כמתאים לתפקיד והוא גם זה ששיקם את מחוז ירושלים אחרי תקופתו של אדרי. אך זו כבר הפעם השלישית שבה ארדן מעדיף מועמד אחר על פניו, ולא ברור מה המניע לכך.

האזינו לריאיון עם ח"כ מיקי לוי בכאן רשת ב':

לוי, ניצב בדימוס ולשעבר מפקד מחוז ירושלים, אמר כי "יורם הלוי הוא עשר שנים ניצב בדרגתו, עשה שישה תפקידי ניצב. ההחלטה לא למנות אותו היא פוליטית". הלוי היה מועמד לתפקיד כבר מספר פעמים בעבר.


"אדרי לקח אחריות, הסיר מועמדות וחסך מכולנו את המשך הסאגה הלא נעימה הזאת", המשיך לוי. "עצוב לראות לאיזה סחרור נכנס הארגון כתוצאה ממינוי המפכ"ל, זה לא המינוי הראשון של ארדן שמתפקשש לו ואולי גם הוא צריך להסיק מסקנות. צר לי שהוא פונה למועמדים מחוץ לארגון, יש בו מועמדים טובים".

על הטענה שלפיה בבית ראש הממשלה היו רוצים במינוי של הלוי לראשות המשטרה, ענה לוי כי מדובר ב"קשקוש מקושקש".

האזינו לריאיון עם יו"ר ועדת הפנים יואב קיש בכאן רשת ב':

יו"ר ועדת הפנים ח"כ יואב קיש התייחס עוד קודם לכן לפרשה ואמר כי "זה חלק ישיר מסיכול המועמדות של גל הירש בסיבוב הקודם. גם בתהליך היום יש רמת מעורבות ומהלכים פוליטיים של אנשים שרוצים להשפיע, ברמה בלתי נסבלת".