חפש
Languages

נתניהו: הפגנות הנשים נגד הממשלה – מוצדקות

לפי ח"כים ושרים שנכחו בישיבה על מיגור האלימות נגד נשים, ראש הממשלה הצדיק את המחאה ביום שלישי ואמר: "נהוג לחשוב שהפגנות נגדך הן מוטעות, במקרה הזה הטענות שלהן נכונות". הוא קבע כי "לא יעלה על הדעת שהחברה הערבית היא רק 20% באוכלוסיה אבל חצי מהנרצחות מגיעות מתוכה"
זאב קם
06 בדצמבר 2018
10:13

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצדיק את שורת הפגנות המחאה שנערכו ביום שלישי האחרון נגד אלימות כלפי נשים. היום (חמישי) פורסמו בכאן רשת ב' פרטים מתוך הישיבה שנערכה אתמול בנוגע למיגור האלימות, ולדברי ח"כים ושרים שנכחו בה, נתניהו אמר: "נהוג לחשוב על הפגנות שנערכות נגדך שהן מוטעות, אבל אני רואה שבמקרה הזה הן צודקות". זאת, בהתייחס לטענות בנוגע לאי מימוש התקציבים שהובטחו בסוגייה.

אל תקראו לזה מחאת נשים – זו המחאה של כולנו / תמר אלמוג, דעה

פרויקט מיוחד: כל כתבות כאן חדשות על אלימות נגד נשים

לפי הנוכחים בישיבה, נתניהו התייחס למימוש התקציבים ואמר: "מה שקרה פה זה גורנישט מן גורנישט". בנוסף, ראש הממשלה קבע כי "לא יעלה על הדעת שהחברה הערבית היא רק 20% באוכלוסייה, אבל 50% מהנרצחות הן מתוך החברה הערבית".

נתניהו והשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, תקפו בישיבה את היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לסוגיית האזיק האלקטרוני. אחרי שנציגת משרד המשפטים אמרה כי היועץ מנדלבליט טרם העביר חוות דעת בנושא, ארדן התקומם ואמר: "לא יכול להיות שהיועמ"ש יגיד לנו מה לעשות. תפקידו רק להגיד אם זה חוקתי או לא. המשטרה אכן מתנגדת אבל אותנו זה לא צריך לעניין". נתניהו גיבה את השר והוסיף: "תגידו ליועמ"ש שזה לא העסק שלו. אם השר רוצה לקדם זו זכותו. אם זה לא עניין חוקתי, מה זה קשור אליו?".

עוד בישיבה, נתניהו הבהיר שהחוק בנוגע לאזיק אלקטרוני לגברים מכים יקודם ביום ראשון הקרוב. באותו הרגע הוא חיפש בחדר את שרת המשפטים, איילת שקד, שכבר לא נכחה במקום בשלב זה. "אתם רואים? עכשיו אני צריך את שרת המשפטים אבל היא לא פה", אמר נתניהו.

נתניהו הבהיר שהחוק יקודם ביום ראשון וחיפש באותו רגע את שרת המשפטים שקד, שלא נכחה בחדר בשלב ההוא. "אתם רואים", אמר, "עכשיו אני צריך את שרת המשפטים אבל היא לא פה".