נתניהו בסיור בפיקוד צפון

נתניהו בסיור בצפון: "בסיום הפעולה נשק המנהרות לא יהיה קיים"

גורם מדיני: "בגלל פעולות השיבוש שלנו יש לחיזבאללה עשרות טילים מדויקים ולא אלפים". לדברי הגורם, סביר להניח שישראל תידרש בעתיד לפעולות צבאיות נוספות נגד חיזבאללה
רועי שרון
06 בדצמבר 2018
13:47

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (חמישי) בצפון ובין השאר תדרך שגרירים על פעילות צה"ל בגבול לבנון. הוא ציין כי "הפעולה נמצאת בתחילתה אבל בסופה נשק המנהרות שחיזבאללה השקיע רבות בו כבר לא יהיה קיים ולא יהיה אפקטיבי".


נתניהו הוסיף: "אנחנו שוללים מהאויבים שלנו את נשק המנהרות בשיטתיות ונחישות ונפעל ככל שדרוש. כל מי שיתקוף אותנו דמו בראשו. חיזבאללה יודע את זה וגם חמאס. אמרתי לשגרירים שהם צריכים לגנות את התוקפנות בצורה חד משמעית ולהעצים את הסנקציות נגד הגורמים הללו". בתדרוך השתתף מפקד פיקוד הצפון, האלוף יואל סטריק והוא נערך ל-15 שגרירים, ובהם שגריר האיחוד האירופי בישראל ושגריר בריטניה בישראל. 

בסוגייה אחרת התייחס ראש הממשלה נתניהו בסיור גם לכסף שמעבירה קטר לחמאס בעזה: "הכסף הזה עובר בפיקוח יותר גדול ממה שהיה תחת אבו מאזן. הרשימות הן שלנו. אנחנו נותנים את רשימות הפקידים והפיקוח הוא כדלהלן - מקבלים צילום של חתימה וטביעת אצבע של מי שמקבל את הכסף וזה הכל חוזר אלינו. השליח הקטארי מעביר למתפ״ש. יש פיקוח יותר טוב ממה שהיה קודם".

גורם מדיני אומר היום פעולות השיבוש של ישראל בלבנון הביאו לכך שבידי חיזבאללה יש היום עשרות טילים מדויקים בלבד ולא אלפים כפי שתכנן מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה בתכניתו לפיתוח נשק מדויק. לדברי הגורם, אחת ממטרות מבצע מגן צפוני היא לייצר לגיטימציה מדינית לפעולות צבאיות נוספות של ישראל בעתיד, במידה ונצטרך ולדבריו "סביר שנצטרך".

"אנחנו מנסים לעשות דה-לגיטימציה בוטה לחיזבאללה. הם חדרו לשטחנו. אנחנו פועלים כדי לכנס את מועצת הביטחון בסוף השבוע או בתחילת השבוע הבא", אמר הגורם המדיני. ״המאמץ הקונבנציונלי הגדול שאיראן השקיעה בו השקעה עצומה זה קודם כל חיזבאללה". הגורם הוסיף כי קיימת ירידה של עשרות אחוזים בסדרי הכוחות של איראן בסוריה כתוצאה מפעולות צה"ל נגד ההתבססות בסוריה שלדבריו "נעצרה התעכבה והידלדלה".