חפש
Languages
דגל האיחוד
צילום: אי-פי

לראשונה: האיחוד האירופי פרסם הצהרה נגד האנטישמיות

בהצהרה מתחייבת מועצת האיחוד להבטיח את שמירת ביטחון היהודים. המועצה לא אימצה את ההגדרה המחמירה לאנטישמיות כפי שביקשה להעביר אוסטריה, נשיאת האיחוד. הוסכם לכתוב בהצהרה כי קיימת המלצה לחברות באיחוד להשתמש בהגדרה ככלי הדרכה
עמיחי שטיין
06 בדצמבר 2018
13:56

28 מדינות האיחוד האירופי פרסמו היום (חמישי) הצהרה נגד האנטישמיות והבטחה לשמירת ביטחון היהודים. מועצת האיחוד לא אימצה את ההגדרה המחמירה לאנטישמיות כפי שרצתה אוסטריה, נשיאת האיחוד. כפשרה נכתב בהצהרה כי קיימת המלצה לחברות באיחוד להשתמש בהגדרה ככלי הדרכה או כלי עזר.

כפי שפורסם אתמול בכאן חדשות, למרות הרצון האוסטרי רוב המדינות בכינוס המועצה התנגדו לאמץ את ההגדרה בטענה שהיא מונעת חלקית את האפשרות לבקר את ישראל, וצפויה לגרום ל"משפטיזציה" של הנושא.

נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונאלד לאודר, אמר כי האיחוד האירופי אישר הצהרה חסרת תקדים לביטחון הקהילות היהודיות ולמאבק באנטישמיות באירופה. "אני מברך את החלטת מועצת האיחוד האירופי לאמץ את ההצהרה החשובה הזו למען המאבק באנטישמיות וההגנה על הקהילות היהודיות. ימים ספורים בלבד לאחר תוצאות סקר CNN שהציג עליה בתופעות האנטישמיות באירופה, ועם דעיכת זכר השואה - הצהרה זו הינה הכרה ברורה של ממשלות כל המדינות החברות באיחוד האירופי, כי נדרשת פעולה רצינית, הן פוליטית הן מעשית, למען טיפול באתגרים הברורים והספציפיים של שנאה עתיקה זו".