חפש
Languages
בנט ונתניהו
צילום: מרים אלסטר ומארק ישראל סלם, פלאש 90

אורי אריאל: "על רה"מ להתנצל פומבית בפני הזוג בנט"

השר הגיב על העימות בין נתניהו לראש הבית היהודי, ואמר בריאיון לכאן רשת ב' כי גם רעייתו עבדה בעבר במסעדות לא כשרות. "דרך ארץ קדמה לתורה", הוסיף אריאל והבהיר: "מי שחושב שזו השמצה - שיתבייש בעצמו"
בחצי היום
06 בדצמבר 2018
14:39

השר וחבר הכנסת מטעם סיעת הבית היהודי, אורי אריאל, התייחס היום (חמישי) לקרב האחרון בין ראש מפלגתו, השר נפתלי בנט, לראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי על האחרון להתנצל פומבית. זאת, בעקבות פרסום בחברת החדשות אמש, שלפיו נתניהו ביקש מבעלי בזק שאול אלוביץ' לפרסם באתר "וואלה" ידיעה מכפישה על אשתו של שר החינוך. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" עם רונן פולק בכאן רשת ב', אמר אריאל כי בדומה לגילת בנט, גם אשתו עבדה בעבר במסעדות לא כשרות. "יש לנו משפחה נהדרת, ומי שחושב שזו השמצה - שיתבייש בעצמו. כדאי לזכור שדרך ארץ קדמה לתורה".

האזינו לריאיון המלא:

"גם בין יריבים פוליטיים יש גבולות", הוסיף אריאל. "ביקורת עניינית – כן, אבל את כל הדברים האחרים צריך להפסיק. זה שטויות, ורק מי שלא מבין ומי שנמצא בכעס גדול יכול לחשוב שבגלל דברים כאלה לא יבחרו בו. זה לא רציני. זה מחזק את בנט והבית היהודי. לומר שבנט מתדרך עיתונאים נגד אשת ראש הממשלה - זה שטויות מוחלטות. למיטב ידיעתי, לא היה ולא נברא".

אתמול יצא בנט במתקפה חריפה נגד נתניהו וטען לאחר הפרסום כי ראש הממשלה עשה מעשה "נבזי ופחדני" בכך שניסה להכפיש את רעייתו של שר החינוך. "צר לי עליך, מר נתניהו. ‏טרחת אישית להתקשר לבעלי 'וואלה' כדי לפגוע באשתי. תתבייש לך", הטיח בנט. "‏‏התחתנתי עם גילת, אישה מופלאה, ישראלית מבית חילוני וערכי, ויחד הקמנו בית ציוני דתי נפלא. ‏משפחתי היא גאוות חיי. אל תתנצל בפניי, אני לא מעוניין. ‏תתנצל בפני אשתי".

לאחר הדברים של בנט, בליכוד הגיבו: "אין גבול לצביעות של בנט, הוא זה שצריך להתנצל. עיתונאים רבים יודעים שמן הרגע שעזב את לשכת נתניהו, בנט לא הפסיק לתדרך נגד שרה נתניהו ולהשמיץ אותה בכל הזדמנות. מי שיש לו חמאה על הראש, שלא יצא לשמש".

אמש פורסמה בחברת החדשות גרסתו של שאול אלוביץ', על פי מסמכים ושיחות עם מקורבים לאיש העסקים. אחד מהם סיפר כי "יום אחד נתניהו ביקש ממנו לפרסם כתבה שגילת, אשתו של נפתלי בנט, הייתה שפית במסעדות לא כשרות. הם לא הסכימו לפרסם דבר כזה".

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, מיהר להגיב למתקפה של בנט, ובחשבון הפייסבוק שלו כתב: "נו ואתה עשית את זה מיליון פעמים נגד אמא שלי עם נוני מוזס ועם כל עורך של כל כלי תקשורת אפשרי במדינה. נו ו?".