רקס טילרסון ודונלד טראמפ
אי-פי

טראמפ על שר החוץ לשעבר בממשלו: "היה טיפש כמו סלע"

הנשיא האמריקני תקף את רקס טילרסון על רקע ריאיון שהעניק לרשת CBS, ואמר כי "לא הייתה לו היכולת השכלית הדרושה, הוא היה עצל". על מחליפו, מייק פומפאו, אמר טראמפ כי הוא "עושה עבודה נהדרת" וציין כי הוא גאה בו
מערכת כאן חדשות
08 בדצמבר 2018
08:56

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף הלילה (שבת) בחריפות את שר החוץ לשעבר בממשלו, רקס טילרסון. בחשבון הטוויטר שלו כתב הנשיא כי שר החוץ האמריקני מייק פומפאו "עושה עבודה נהדרת", וציין כי הוא גאה בו. עם זאת, אמר כי "לקודמו בתפקיד, טילרסון, לא היתה היכולת השכלית הדרושה. הוא היה טיפש כמו סלע ולא יכולתי להיפטר ממנו בזמן. הוא היה עצל". בריאיון אתמול לרשת CBS אמר טילרסון שטראמפ אינו אוהב לקרוא, ואינו מתעמק בפרטים הקטנים.


בחודש מרס האחרון בישר טראמפ באמצעות חשבון הטוויטר שלו על פיטוריו של טילרסון, והודיע כי את מקומו במשרד החוץ יתפוס ראש ה-CIA פומפאו. הנשיא הבהיר זמן קצר לאחר מכן כי "את ההחלטה על הפיטורים של טילרסון קיבלתי בעצמי. טילרסון יהיה שמח יותר עכשיו. אנחנו לא מסכימים על דברים, כולל הגישה להסכם הגרעין, שמדובר בהסכם איום. טילרסון חשב שההסכם בסדר".

כבר בסוף נובמבר 2017ן החלו דיווחים שלפיהם טראמפ מתכנן להדיח את טילרסון ולהחליפו בפומפאו, בשל מערכת היחסים העכורה ביניהם. בין השאר, ברשת NBC טענו כי טילרסון היה על סף התפטרות בקיץ שעבר בשל חילוקי דעות עם טראמפ, ואף כינה את הנשיא "אידיוט". טראמפ הגיב אז בזעם לדיווחים, וכתב בטוויטר כי מדובר ב"פייק ניוז". "אנחנו אמנם לא מסכימים בנושאים מסויימים, אך עובדים ביחד", כתב אז.