ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו
אי-פי

נתניהו ופוטין שוחחו בטלפון על המצב בלבנון ובסוריה

לפי הודעת הקרמלין, השיחה בוצעה ביוזמת הצד הישראלי. רה"מ עדכן את הנשיא הרוסי על הפעילות הישראלית לאיתור מנהרות חיזבאללה, ופוטין ציין את חשיבותה של היציבות באזור
מואב ורדי וגילי כהן
08 בדצמבר 2018
13:58

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אתמול (שישי) בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. השניים דיברו גם על המצב בלבנון, על מנהרות חיזבאללה וגם על המצב בסוריה. לפי הודעת הקרמלין, שיחת הטלפון בוצעה ביוזמת הצד הישראלי. 

בלשכת ראש הממשלה אישרו כי נתניהו עדכן את הנשיא פוטין בפרטי מבצע "מגן צפוני" ועל המשך כוונתה של ישראל לסכל את איום המנהרות. השניים סיכמו שמשלחות ביטחוניות משתי המדינות ייפגשו בקרוב ושתתואם פגישה בין המנהיגים בהמשך. ראש הממשלה חזר והדגיש את מדיניותה של ישראל למנוע את ההתבססות האיראנית בסוריה ולפעול נגד התוקפנות של איראן וחיזבאללה.

לפי הודעת הקרמלין, הצד הרוסי ציין את החשיבות של הבטחת היציבות באזור, בהתאם להחלטת מועצת הביטחון 1701 ולתפקידו של כוח יוניפי"ל.

בדיון על המצב בסוריה, הדגיש פוטין את הצורך לשפר את שיתוף הפעולה בין ישראל לרוסיה. הוסכם כי המדינות יסכימו בשיתופי הפעולה ביניהן בקבוצות העבודה של משרדי הביטחון, וכן כי הוסכם לעבוד על קיום מפגש בין שני מנהיגי המדינות.

בריאיון לרשת פוקס האמריקנית אמר ראש הממשלה נתניהו כי חיזבאללה בונה מנהרות מתחת לישראל ואנחנו חשפנו אותם ועוד נחשוף. "נקווה גם ששאר המדינות יילכו בעקבות ארצות הברית ויביאו את ההחלטה על הגינוי לאסיפה הכללית וזה דורש חוצפה ולממשל הנוכחי יש את זה".