-
צילום: דובר צה"ל

צה"ל חשף מנהרה נוספת בגבול לבנון: "חצתה לשטח ישראל"

תא"ל רונן מנליס, מסר כי "התוואי מולכד על-ידי צה"ל וכל מי שייכנס אליו מצדו הלבנוני מסכן את חייו". מיקום המנהרה, שנחפרה עד ימים ספורים לפני מבצע "מגן צפוני", לא נחשף
משה שטיינמץ וכרמלה מנשה
08 בדצמבר 2018
19:01
עודכן ב 19:05

צה"ל הודיע הערב (שבת) שחשף מנהרת טרור נוספת, שחצתה משטח לבנון לעבר שטח ישראל. לפי הצבא, תוואי המנהרה נמצא בשליטת צה"ל ואינו מהווה איום. דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, מסר כי "התוואי מולכד על-ידי צה"ל וכל מי שייכנס אליו מצדו הלבנוני מסכן את חייו". מיקום המנהרה, שנחפרה עד ימים ספורים לפני מבצע "מגן צפוני", לא נחשף.

"האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל", הוסיף מנליס.


מנליס התייחס גם לאירוע שהתרחש מוקדם יותר היום, במהלכו התקרבו שלושה חשודים לעבר עבודות צה"ל בגבול. לדבריו, בצה"ל מעריכים שמדובר בפעילי חיזבאללה שניצלו את מזג האוויר הערפילי כדי לגנוב טכנולוגיה שנפרסה במקום העבודות. בשל הערפל לא ידוע אם השלושה הצליחו לחדור לשטח ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לחשיפת מנהרת טרור נוספת בצפון: "צה"ל ומערכת הביטחון ממשיכים לפעול בצפון בהצלחה רבה. בשיטתיות ובנחישות אנחנו מחסלים את נשק המנהרות של חיזבאללה. הפעולה הזאת היא בתחילתה ודרושים קור רוח ואורך רוח. נמשיך לפעול עד להשלמתה - וכך נעשה".

נתניהו שוחח אתמול בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על המבצע בצפון. ברקע, אתמול דווח שבישראל מתכוונים לנצל את מבצע "מגן צפוני", לשינוי היחס בעולם כלפי חיזבאללה וקידום סנקציות נגדו.