חיילים במבצע מגן צפוני
צילום: דובר צה"ל

למרות החשיפות: בצה״ל טרם איתרו מנהרה נוספת שחודרת לישראל מלבנון

בצה"ל מחזיקים בתוואי שטח שבו ידוע כי קיימת מנהרה שלישית. כוחות הנדסה חוקרים את המנהרה שנתגלתה הערב ולכן לפי שעה לא חושפים את מיקומה. גורמים בלבנון מפעילים לחץ על חיזבאללה לספק הסבר לדיווחים בעניין חפירת המנהרות
משה שטיינמץ, ערן זינגר
08 בדצמבר 2018
21:31

בצה"ל מחזיקים בתוואי שטח שבו ידוע כי קיימת מנהרה נוספת, שלישית במספר, של חיזבאללה. למרות המידע על קיומה, טרם הצליחו בצה"ל לאתר את מיקומה המדויק. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. המקדחים של חיל ההנדסה חופרים באזור אך טרם נמצאה המנהרה.


כוחות יהלום של חיל ההנדסה, בסיוע כוחות נוספים, חוקרים את המנהרה שנחשפה היום, בין השאר באמצעות הכנסת מצלמות אליה. זאת, כדי ללמוד על שיטות הבנייה של חיזבאללה. זו גם הסיבה שבגללה לא מפורסם כרגע מיקומה של המנהרה. במטרה שלא לאפשר לחיזבאללה לדעת בדיוק איזו מנהרה מבין המנהרות שחפר נחשפה היום.


מערך התעמולה של חיזבאללה טוען בינתיים כי הארגון ממשיך לעקוב מקרוב אחר פעולות צה"ל לאיתור מנהרות בצפון, אולם עד לרגע זה נסראללה לא הגיב בקולו על חשיפת המנהרות. גורמים בלבנון מפעילים לחץ בימים האחרונים על חיזבאללה לספק הסבר לדיווחים בעניין חפירת המנהרות. מפלוגת המתנגדות לחיזבאללה דורשות תשובות מי אישר לארגון לחפור את המנהרות.