גלישה באינטרנט
צילום: gettyimages

נתניהו על חוק הפורנו: "מוטרד מחוקים המצנזרים אינטרנט"

בפתח ישיבת שרי הליכוד התייחס רה"מ להצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר: "מי יקבע איזה תוכן מותר ואיזה תוכן אסור? מי יקבע את הפרשנויות? צריכים להיזהר מאוד מכניסה של רגולטור למרחב הזה". ח"כ זוהר לכאן חדשות: "החוק יעבור"
מיכאל שמש
09 בדצמבר 2018
11:24

ראש הממשלה, בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) להצעת החוק של חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד המבקשת להביא לחסימת אתרי פורנו ברשת ואמר כי הוא מוטרד מחוקים שמבקשים לצנזר רשתות חברתיות ואינטרנט.

בפתח ישיבת שרי הליכוד אמר נתניהו: "עצרתי בזמנו את ״חוק הפייסבוק״ למרות שכוונת החקיקה הראשונית של גלעד ארדן הייתה טובה. אותו דבר נכון גם על מה שמכונה ״חוק הפורנו״. אנחנו לא רוצים שילדים ייחשפו לתכנים פוגעניים אבל החשש שלי הוא שלאינטרנט, מרחב שבו אין רגולציה ממשלתית, תכנס רגולציה. מי יקבע איזה תוכן מותר ואיזה תוכן אסור? מי יקבע את הפרשנויות? אפגש עם חבר הכנסת מיקי זוהר כדי ללמוד את החוק ולראות איך אפשר להתגבר על החשש הזה. צריכים להיזהר מאוד מכניסה של רגולטור למרחב הזה".

חבר הכנסת מיקי זוהר מיהר להגיב. בתשובה לשאלת כאן חדשות אמר זוהר כי "החוק יעבור גם יעבור. איש לא יצליח לסכל את החוק". זוהר ציין כי ישוחח עם ראש הממשלה נתניהו ויסביר לו את נחיצותו של החוק.

חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי מהבית היהודי, מיוזמות חוק הפורנו, הגיבה אף היא לדבריו של נתניהו: "ראש הממשלה כנראה לא מודע להיקף החשיפה לתכנים פורנוגרפיים באינטרנט בקרב ילדים ובני נוער ולא מכיר את הגרסה הנוכחית של החוק להגנה על ילדים ונוער מפני תכנים אלו. במשך שנים הפורנו נכנס בדלת הראשית לכל בית ומחקרים מראים שהגיל בו ילדים נחשפים לכך לראשונה הוא גיל שמונה. חבר הכנסת מיקי זהר ואני נפגש עם ראש הממשלה ונציג בפניו את המחקרים שנערכו בכנסת והארגונים אחרים בנושא, נוסף על כך, נציג בפניו את נוסח החוק העדכני, שלפיו למנוי תינתן האפשרות לבחור אם מעוניין בגלישה פתוחה או במערכת הגנה חינמית לילדיו. אני בטוחה שכמי שנשוי לפסיכולוגית חינוכית שעובדת שנים רבות עם ילדים, הוא יבין ויסכים כי זהו הפתרון הנכון ביותר להגנה על ילדים מפני חשיפה לתכנים פורנוגרפיים."

הצעת חוק הפורנו עברה באחרונה ריכוך קל ולפי הנוסח החדש לא יחסמו ספקיות האינטרנט אוטומטית את הגישה לפורנו. במקום זאת ישלחו הספקיות ללקוחותיהן הודעות ובהן יידעו אותם על האפשרות לחסום את האתרים.