נתניהו בישיבת ממשלה
צילום: מרק ישראל סלם, פול

נתניהו: "אם לא תהיה ברירה – ערוכים לעשות הרבה יותר במבצע בעזה"

על רקע מבצע "מגן צפוני" בגבול לבנון, ראש הממשלה הבהיר כי לישראל "אין עניין שהחזיתות הפלסטיניות יידלקו בזמן הזה – אבל היום אנחנו במצב לעשות הרבה יותר במבצע צבאי ברצועה". לדבריו, הקבינט כבר קיבל עדכון ראשוני בנושא
מיכאל שמש
09 בדצמבר 2018
13:10

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצהיר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי ישראל אינה מעוניינת בהסלמה ברצועת עזה או ביהודה ושומרון בעיצומו של מבצע "מגן צפוני" – אך תהיה מוכנה לעשות "הרבה יותר", לדבריו, במבצע צבאי בעזה אם תידרש לכך. "אנחנו מנצלים את הזמן להיערכות. הקבינט כבר קיבל על כך עדכון ראשוני", ציין נתניהו.

נתניהו אמר על המבצע בגבול לבנון: "חיילי צה"ל פועלים כל העת בנחישות ובשיטתיות לחשוף ולנטרל מנהרה אחר מנהרה. אנחנו זקוקים לאורך רוח, אבל עם אותה התמדה אנחנו נמשיך במבצע עד להשלמתו- עד לנטרול איום המנהרות בצפון. במקביל אנחנו פועלים במישור המדיני כדי להוקיע את חיזבאללה ואת איראן ולהגביר את הסנקציות נגד שניהם".

עוד הוא התייחס בישיבה גם לשיחה שקיים עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין: "סיכמנו שמשלחות התיאום של צה"ל וצבא רוסיה ייפגשו בהקדם, מקווה שבימים הקרובים, כנראה במוסקבה, ושהנשיא פוטין ואני ניפגש בהמשך. אמרתי לנשיא פוטין שאנחנו ממשיכים במדיניות שלנו: לא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בסוריה, נמשיך לפעול נגד הנשק המדויק בלבנון ונשלים את סיכול איום המנהרות".