יגאל בשן
צילום: לע"מ

נפרדים מיגאל בשן: "חלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לזמר והיוצר שהלך לעולמו היום: "קולו ושיריו ימשיכו ללוות אותנו עוד שנים רבות". נשיא המדינה ריבלין כתב: "חלק בלתי נפרד מהילדות של רבים כל כך"
שני נחשוני ונוב ראובני
09 בדצמבר 2018
19:08

פוליטיקאים ואנשי תרבות נפרדו מהזמר והיוצר יגאל בשן, עם היוודע הידיעה על מותו מוקדם יותר היום. ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב שהוא מביע צער על לכתו, והוסיף: "הוא היה חלק בלתי נפרד מפסקול הזמר הישראלי. קולו ושיריו ימשיכו ללוות אותנו עוד שנים רבות. בשם כל אזרחי ישראל אני שולח תנחומים למשפחתו". 

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לאהדה הרבה לה זכה בשן: "האיש עם הקול החם שגרם לנו להתגעגע אל מה שאפילו לא ידענו לתת לו שם. זמר מיוחד כל כך שנוכחות הסולו הנפלאה שלו מעולם לא הפריעה לו להיות גם לחלק מהרכב או להקה. הזמר למבוגרים שהיה גם מנהיגה הבלתי מעורער של 'הופה היי' וחלק בלתי נפרד מהילדות של רבים כל כך".


"הוא עשה לכולנו יותר מ'ציפור קטנה בלב'", כתבה שרת התרבות והספורט מירי רגב. "אחד היוצרים המוכשרים שלנו. נתגעגע לזמירותיו, זמירות חיינו".

 

הזמר והמגיש אהרון פררה, שהיה חבר בלהקת "הופה היי" לצד בשן סיפר: "התרגיל והתלכיד שלנו החזיק יותר מ-15 שנה בזכות יגאל ובזכות החבורת הנהדרת וההרגשה של המשפחה" על המשברים של בשן בשנים האחרונות אמר כי "נפגשנו ושוחחנו, אני מופתע כמו כולם. שמחתי לשמוע שהוא חזר לעצמו ולהופיע, והייתה הרגשה שהוא שמח. אני בשוק כמו כולם, פשוט בשוק".

המלחין קובי אשרת נפרד במשדר בכאן 11: "הוא היה זמר יוצא דופן באיכותו, עם כריזמה יוצאת דופן. אני מוכרח להגיד על מיקה אישתו, כזו מסירות נפש יש לה, כמו אותו ניצן שהוא מגיע לבמה מחייך ומבריק, אבל אז שהוא מגיע לבית זה כבר לא ככה. היא הייתה שם בשבילו. אין צורך לדבר על הקריירה שלו, כי אין הרבה אנשים שיעשו את מה שהוא עשה".

"ידעתי על המצוקה שלו. אני מופתע אבל חששתי שיכול לקרות דבר כזה", סיפר ישראל גוטסדינר שהיה חבר עם יגאל בשן ב"צמד רעים". "הקהל כל כך אהב אותו - בשבוע שעבר שרו איתו כל ההופעה, לא ידעתי שזו ההופעה האחרונה שלו"

בשן זכה בשנת 2016 בפרס אקו"ם למפעל חיים. בנוסף, קטף את תואר "זמר השנה" של גלי צה"ל שלוש פעמים. הוא השאיר אחריו אישה ושני ילדים. בהודעת המשפחה נכתב: "בצער רב ובכאב גדול אנו מודיעים על לכתו של אהובנו, יגאל בשן. איש משפחה חם ואוהב, אומן ויוצר".

תגיות:
יגאל בשן