קצין צה"ל בגבול לבנון

הערכה בצה"ל: החיכוך עם חיזבאללה בגבול - יגבר בימים הקרובים

בצה"ל מתכננים להרחיב את מבצע "מגן צפוני" לאזורים נוספים, וצופים תקריות נוספות עם ארגון הטרור. סמוך לגבול מסתובבים גם אנשי חיזבאללה בלבוש אזרחי. במקביל, הרמטכ"ל נפגש עם מפגש יוניפי"ל וביקש ממנו שיפעל לנטרול המנהרות בשטח לבנון
רועי שרון ומשה שטיינמץ
09 בדצמבר 2018
20:56

בצה"ל מעריכים שבימים הקרובים יגבר החיכוך עם אנשי חיזבאללה במסגרת מבצע "מגן צפוני", כך דווח הערב (ראשון) ב"חדשות הערב" בכאן 11. במסגרת המבצע צפוי צה"ל להרחיב את הפעילות לאזורים נוספים בגבול הצפון. זאת כאשר בצד השני של הגבול מסתובבים אנשי יוניפי"ל וחיזבאללה בלבוש אזרחי שצה"ל מפליל אותם כאנשי הארגון.

לוחמי חטיבת הקומנדו פועלים באזור העבודות ודואגים כי המשך הפעילות ההנדסית תימשך כסדרה. במקביל אנשי החיזבאללה מנסים לשים יד על האמצעים הטכנולוגיים שהונחו במקום, כפי שאירע בתקרית אתמול. בצה"ל הנחו את אנשי החטיבה להימנע מחיכוך ככל הניתן, אך לדאוג כי ניתן יהיה להמשיך את העבודה.

מוקדם יותר היום פרסמה יחידת ההסברה הצבאית של חיזבאללה סרטון שבו נראים חיילי צה"ל פועלים באזור הגבול, סמוך לכפר מיס אל-ג'בל. גם כתבת הערוץ "אל-ג'דיד" צולמה בגבול, כשברקע הדחפור וחיילי צה"ל. בנוסף, כתב ערוץ "אל-מנאר" המקורב לחיזבאללה העלה היום לטוויטר סרטון שלו מדווח באותו אזור, כשמאחוריו עומדים חיילי צה"ל וכוחות יוניפי"ל.

אתמול בצהריים ירו לוחמי צה"ל לעבר שלוש דמויות מצפון לגדר הגבול עם לבנון. השלושה התקרבו למרחב העבודות הטכנולוגיות במובלעת בגזרה המזרחית בחסות מזג האוויר הגשום והערפילי ונחשדו כפעילי חיזבאללה. החיילים ביצעו נוהל פתיחה באש ובסופו ירו לעברם. השלושה נמלטו והעבודות במקום נמשכות כסדרן. זוהי תקרית ראשונה על גדר הגבול מאז שפתח צה"ל בפעולת נטרול מנהרות חיזבאללה בגבול לבנון.