אייל גולן
צילום: פלאש 90

מירי רגב על סערת הפרס לגולן: "הוא ראוי, גאה בו"

שרת תרבות שיבחה את ההחלטה להעניק ליוצר פרס מטעם שדולת הזמר העברי בכנסת: "הוא זמר מעוטר שזכה פעמים רבות בתואר זמר השנה"
נור ראובני
10 בדצמבר 2018
19:18

שרת הספורט מירי רגב הביעה הערב (שני) תמיכה בהחלטה להעניק לאייל גולן פרס מטעם שדולת הזמר העברי בכנסת. בהודעה כתבה רגב: "אני שמחה על עמידתה האיתנה של חברתי יו"ר השדולה חברת הכנסת נאוה בוקר, לנוכח הביקורות על הבחירה להעניק לאייל גולן את האות, לה הוא ראוי. אייל הוא אהוב הקהל, יוצר מעוטר בשבחים שזכה פעמים רבות בתואר זמר השנה וזמר העשור. אייל, אני גאה בבחירה הראויה בך".

מוקדם יותר היום תקף ח"כ מוסי רז (מרצ) את ההחלטה להעניק לגולן ואמר: "כשהכנסת נותנת אות הוקרה, זה צריך להיות לאדם שנקי מכל רבב. אם הרעיון הוא 'הזמר הכי טוב' - יש מצעדי פזמונים. כל הרעיון בשדולה הוא לכבד אנשים שיש בהם ערך מוסף, אנשים נקיים, וזה לא המקרה כאן".

רז המשיך ותקף: "מה זה הקרקס הזה? חברת כנסת אחת, מכובדת ככל שתהיה, קובעת מי יקבל אות הוקרה. כשאומרים 'מטעם שדולה', זה נשמע לאדם הרגיל כמו אות הוקרה מטעם הכנסת. היא קובעת את זה לבד בלי ליידע אחרים? איך נקבע דבר כזה? יו"ר הכנסת אומר שבאופן מסורתי הוא מגיע לדקות הראשונות. השתתפתי באירועים רבים ולא ראיתי אותו מעולם. אין כאן שום מסורת, את המסורת אדלשטיין ייצור בעצמו מחר אם הוא יחשוב שהוא צריך לכבד אירוע כזה. האירוע הזה לא מכבד גם גברים, לא רק נשים. הוא לא מכבד את אזרחי ישראל".