צילום: אי-פי

בכירים בצה"ל ייצאו לרוסיה לעדכן על מבצע "מגן צפוני"

לפי הודעת הצבא, המשלחת בראשות ראש אגף המבצעים תערוך ביקור של יממה במוסקווה ותיפגש עם קצינים בצבא הרוסי. על הפרק: מנהרות חיזבאללה ומנגנון מניעת החיכוך בשמי סוריה
משה שטיינמץ וכרמלה מנשה
10 בדצמבר 2018
19:42

משלחת של קצינים בכירים בצה"ל צפויה לצאת מחר (שלישי) למוסקווה, כדי לעדכן את מקביליהם בצבא רוסיה במבצע "מגן צפוני" לסיכול מנהרות של חיזבאללה בגבול הצפון. לפי הודעת דובר צה"ל, בראש המשלחת יעמוד ראש אגף המבצעים, אלוף אהרון חליוה, והביקור יימשך כיממה.

מלבד המבצע של צה"ל לאיתור המנהרות, המשלחת צפויה לדון עם הרוסים עם במנגנון למניעת חיכוך בשמי סוריה, על רקע אירוע הפלת המטוס הרוסי בספטמבר האחרון. מלבד האלוף חליוה, במשלחת ייכללו נציגים מאגף המודיעין, אגף התכנון, חיל הים וחיל האוויר.


היציאה של המשלחת מצה"ל מגיעה לאחר השיחה שקיימו בסוף השבוע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והנשיא הרוסי, ולדימיר פוטין. השניים שוחחו בין השאר על המצב בלבנון ובסוריה ועל המנהרות של חיזבאללה. לפי הודעת הקרמלין, שיחת הטלפון ביוזמת נתניהו.

בלשכת ראש הממשלה אישרו כי נתניהו עדכן את הנשיא פוטין בפרטי מבצע "מגן צפוני" ועל המשך כוונתה של ישראל לסכל את איום המנהרות. השניים סיכמו שמשלחות ביטחוניות משתי המדינות ייפגשו בקרוב ושתתואם פגישה בין המנהיגים בהמשך. ראש הממשלה חזר והדגיש את מדיניותה של ישראל למנוע את ההתבססות האיראנית בסוריה ולפעול נגד התוקפנות של איראן וחיזבאללה.