הפגנה נגד האלימות כלפי נשים
צילום: דוד כהן, פלאש 90

שדולת הנשים: רצח נשים בידי בן משפחה מחייב הטלת מאסר עולם

הוועדה תקיים היום דיון בתיקון לחוק העונשין שיקבע באלו מקרים יהיה חייב בית המשפט להטיל מאסר עולם על רוצח. לקראת הדיון אומרת השדולה: "‎לא ייתכן שנמשיך לספור גופות נשים והרוצחים ימשיכו בחייהם"
ורד פלמן
12 בדצמבר 2018
09:59

על רקע רציחתה של אימאן עווד מעכו קוראת היום (רביעי) שדולת הנשים בישראל לוועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת להוסיף לחוק העונשין את עבירת רצח של אישה בידי בן משפחה כנסיבה מחמירה שמחייבת הטלת מאסר עולם על הרוצח.

הוועדה תקיים הבוקר דיון בתיקון מקיף לחוק העונשין, שיקבע מהם המקרים שבהם בית המשפט יהיה חייב להטיל מאסר עולם על רוצחים. לקראת הדיון העבירו חברות שדולת הנשים לחברות וחברי הוועדה את עמדתה. ״לא ייתכן שהטרור המגדרי ישתולל ברחובות שלנו, שאנחנו נמשיך לספור עוד ועוד גופות של נשים והרוצחים ימשיכו בחייהם אחרי ריצוי של כמה שנות מאסר״, נמסר משדולת הנשים בישראל.
בעקבות רציחתה אתמול של אימאן עוואד, תושבת עכו בת 30, שהיה מקרה הרצח ה-25 של אישה השנה, עצרו הבוקר נשים וגם כמה גופים וארגונים ברחבי הארץ את פעילותם בשעה 10:00 במחאה על האלימות הנמשכת.


את המהלך יזם מטה המאבק נגד אלימות כלפי נשים שקרא אתמול לציבור הנשים בישראל לעצור את סדר יומן החל מהבוקר ובכל יום בשעה 10:00 למשך 25 דקות. זאת, עד שתיענה הממשלה לדרישות המטה. יושבת ראש הוועדה לביקורת המדינה, חברת הכנסת שלי יחימוביץ' , עצרה את הדיון בוועדה למשך דקה בשעה 10:00 והחזיקה שלט תמיכה במחאת הנשים.

עוואד נמצאה אתמול בביתה בעכו כשהיא דקורה. צוותי הצלה שהוזעקו למקום ניסו להילחם על חייה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. בעלה שהיה זה שהתקשר לדווח על המקרה נעצר ונלקח לחקירה. הוא התעמת עם השוטרים במקום האירוע בזמן המעצר. לא ידוע על תלונות קודמות בעניין אלימות בין השניים.