חוה אלברשטיין

בחירות העורכים - כאן 88 | 11.12.2018

עדכון אחרון - 11.12.2018
מערכת כאן
12 בדצמבר 2018
15:18

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

חוה אלברשטיין - ערב אחר

המלכה האם חוזרת עם שיר חדש שכתבה המשוררת עמירה הגני, איתה אלברשטיין שיתפה פעולה בעבר בשירים"אם בלילה" ו-"האהבה כואבת לי". "ערב אחר" נכתב לפני כמה שנים אבל נשאר במגירה, הזמן חלף והשיר הבשיל עד שהמלחין ערן ויץ קטף אותו ותפר לו לחן קודר ויפיפה. ויץ הלחין את כל שירי אלבומה הקודם ונראה שיהיה קשה להפריד בין השניים (לא שיש סיבה!) כך כותבת עליו אלברשטיין: "ערן הוא ממש האלטר אגו שלי, בהלחנה שלו הוא מוציא לי את המילים מהפה, או יותר נכון את התווים". השיר יצא עם הבטחה לשירים חדשים נוספים אבל אל תצפו לאלבום לפחות לא על פי ההודעה לתקשורת: "ערב אחר הוא שיר חדש, אליו יתווספו בעתיד הלא רחוק שירים נוספים".

תומר ישעיהו – שיר של קיץ

מה עוד נותר להגיד על תומר ישעיהו שעוד לא אמרנו? אין ספק שהוא אחד מנערי הזהב של העשור הנוכחי במוזיקה הישראלית. אלבום אחרי אלבום, שיר אחרי שיר הוא הולך ומשתפר ובעיקר משפר את הפסקול הישראלי. עכשיו באמצע החורף הוא הוציא שיר של קיץ עם ניחוחות אביב ועם קליפ מצוין שלוחץ על בלוטות הנוסטלגיה. בשלישי הקרוב (18.12.18) תוכלו לתפוס אותו ואת הלהקה המוכשרת שמלווה אותו בבארבי ת"א. 

Boygenius – Souvenir

שלוש המוזיקאיות המבטיחות של סצנת האינדי ג'וליאן בקר, לוסי דאקוס ופיבי ברידג'ס קצת מאסו בעובדה שמתייחסים אליהן כל הזמן כיוצרות, כלומר מבדלים אותן מיוצרים ומשווים ביניהן רק כי הן נשים. כל אחת מהן יצרה לעצמה שם בשנים האחרונות ובעקבות סיבוב הופעות משותף הן החלו לשתף פעולה והקימו סופרגרופ חדש. עם הרבה ביקורת וציניות הן בחרו לקרוא לפרויקט שלהן Boygenius. אי.פי הבכורה שלהן הוקלט באולפני Sound City האגדיים באל איי ומאז שיצא בנובמבר המבקרים לא מפסיקים להלל אבל עדיין שמים את הנשיות שלהן במרכז, יש לנו עוד הרבה על מה לעבוד.

Broken Bells - Shelter

ארבע שנים חלפו מאז ששמענו משהו חדש מ-Broken Bells, הפרויקט המשותף של סולן ה-Shins, ג'יימס מרסר והמפיק בראין ברטון הלא הוא Danger Mouse. באוגוסט הפתיע ברטון ופרסם תמונה שלו ושל מרסר באולפן ההקלטות אבל לא טרח להסביר. בתחילת החודש הגיעה התשובה בדמות Shelter הנהדר, סינגל ראשון מתוך אלבום חדש ושלישי שמתבשל. מתי הוא יצא ומה עוד צפוי באופק? כרגע נצטרך להסתפק בשיר החדש ולחכות. 

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Gerad עם גיל בר הדס - לא מסתדר
איזי גאון - The Night of The Living Dead
ערן צור – קוראים לו מנש
רונה קינן - מות התפוז
Balthazar – Entertainment
Beirut – Gallipoli
Goodbye June – Live In The Now
Marianne Faithfull - The Gypsy Faerie Queen feat. Nick Cave
Patrick Watson - Melody Noir
Sam Fender – That Sound
Vulfpeck - Lonely Town Feat. Theo Katzman

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים