מפגש בין משלחת צה"ל לנציגי צבא רוסיה במוסקווה
צילום: דובר צה"ל

צה"ל: הושגו הבנות עם צבא רוסיה במפגש במוסקווה בנוגע לסוריה ולבנון

בהמשך לשיחה בין נתניהו לפוטין, משלחת צה"ל בראשות האלוף אהרון חליוה נפגשה עם נציגים מהצבא הרוסי, ועדכנה אותם על פרטי מבצע "מגן צפוני" ודנה עמם בקידום מנגנון למניעת חיכוך בשמי סוריה
משה שטיינמץ
12 בדצמבר 2018
16:29

דובר צה"ל הודיע היום (רביעי) כי משלחת צה"ל למוסקווה הגיעה להבנות עם בכירים בצבא רוסיה, בכל הנוגע למבצע "מגן צפוני" בגבול לבנון ופעילות ישראל נגד ההתבססות האיראנית בסוריה. זאת בתום מפגש בבירת רוסיה בין נציגי שני הצבאות.

משלחת צה"ל לרוסיה, בראשות ראש אגף המבצעים אלוף אהרון חליוה, תמריא הערב חזרה לישראל. בהודעת דובר צה"ל נמסר: "המפגש שנערך בהמשך לשיח בין מנהיגי המדינות התנהל באווירה טובה, עניינית ומקצועית".


עוד נמסר כי משלחת צה"ל עדכנה את הרוסים על פרטי המבצע לחשיפת מנהרות חיזבאללה בצפון. בנוסף, דנו נציגי שני הצבאות בקידום מנגנון למניעת חיכוך בשמי סוריה, על רקע אירוע הפלת המטוס הרוסי בספטמבר האחרון. "צה"ל הציג במפגש את מדיניותו להמשיך ולפעול נגד ההתבססות האיראנית והתחמשות ארגון חיזבאללה בסוריה. בין המשלחות הושגו הבנות והן סיכמו על המשך עבודה משותפת", נמסר מצה"ל.

ביקור המשלחת הישראלית במוסקווה ערכה כיממה. זאת לאחר השיחה שקיימו בסוף השבוע האחרון ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא הרוסי ולדימיר פוטין. שני המנהיגים שוחחו בין השאר על המצב בלבנון ובסוריה ועל המנהרות של חיזבאללה. לפי הודעת הקרמלין, שיחת הטלפון נערכה ביוזמת נתניהו.

בלשכת ראש הממשלה אישרו כי נתניהו עדכן את הנשיא פוטין בפרטי מבצע "מגן צפוני" ועל המשך כוונתה של ישראל לסכל את איום המנהרות. השניים סיכמו שמשלחות ביטחוניות משתי המדינות ייפגשו בקרוב ושתתואם פגישה בין המנהיגים בהמשך. ראש הממשלה חזר והדגיש את מדיניותה של ישראל למנוע את ההתבססות האיראנית בסוריה ולפעול נגד התוקפנות של איראן וחיזבאללה.