המרדף אחר המחבל
צילום: דובר צה"ל

אחרי יותר מחודשיים: חוסל המחבל שביצע את הפיגוע בברקן

אשרף נעאלווה נהרג בקרב יריות עם כוחות הביטחון במחנה הפליטים עסכר שליד שכם. לפי ההערכות, הוא תכנן לבצע פיגוע נוסף עם הנשק שהיה ברשותו. רפי לבנגרונד: "זאת נקמה אישית אבל זה לא פותר את הבעיה"
כרמל דנגור
13 בדצמבר 2018
06:27
עודכן ב 07:26

כוחות הביטחון הרגו לפנות בוקר (חמישי) את אשרף נעאלווה, המחבל שביצע את פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן לפני כחודשיים. הוא הסתתר במבנה במחנה הפליטים עסכר שליד שכם, ונהרג בקרב יריות עם לוחמי הימ"מ שניסו לעצור אותו. נעאלווה היה חמוש ברובה מסוג קרלו, ככל הנראה אותו רובה ששימש אותו לביצוע הפיגוע. 

נעאלווה אותר בתום מצוד מתמשך מאז הפיגוע, במהלכה נעצרו כמה פלסטינים בחשד שסייעו למחבל להימלט ולהסתתר. במערכת הבטחון מעריכים שנעאלווה התכוון לבצע עוד פיגוע בזמן הקרוב. בפיגוע באזור התעשייה ברקן נרצחו זיו חג'בי בן 35 מראשון לציון וקים לבנגרונד-יחזקאל בת 28 מראש העין. 

משפחות נרצחי הפיגוע קיבלו הלילה שיחת טלפון ממפקד פיקוד מרכז, שהודיע להם על חיסולו של המחבל. אחיו של חג'בי כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "זאת חצי הקלה, אבל זה לעולם לא יחזיר אותך. אני מקווה שאתה נח עכשיו למעלה. אנחנו בוכים כאן למטה". 

רפי לבנגורד, אביה של קים לבנגרונד-יחזקאל, הגיב בריאיון לכאן רשת ב' ואמר כי "חיכיתי לזה, אבל זה עונש שלאחר מעשה. העניין הוא מה עושים כדי שזה לא יקרה. זאת נקמה אישית אבל זה לא פותר את הבעיה. בטח שלמשפחות שלנו זה בשורה נחמדה וטובה ואנחנו מאוד שמחים על זה".

האזינו לריאיון עם רפי לבנגרונד: 

אחותה של קים אמרה לכאן חדשות בבתגובה כי ״זאת רבע נחמה לדעת שסוף סוף אחרי חודשיים פלוס הצליחו הצבא ושב"כ להרוג את המחבל הנתעב שרצח את אחותי. חבל שלקח כל כך הרבה זמן, ועדיין לא נעשו פעולות הרתעה. שלא הורידו את הבית שלו ושלא גרשו את המשפחה שלו. זאת שמחה מהולה בעצב שכבר בלילה היה פיגוע נוסף". 

בשבועות האחרונים הגישה התביעה הצבאית כתבי אישום נגד הוריו של המחבל ואחיו. הם הואשמו בכך שידעו כל כוונתו לבצע פיגוע ולא מנעו זאת. בתביעה ביקשו להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. במהלך המרדף אחר המחבל נעצרו כמה חשודים שסייעו לו להימלט.