ארדן בתרגיל בבית המעצר קישון

ארדן על מינוי מפכ"ל: "נותן עדיפות לקצין מהמשטרה"

השר לביטחון הפנים התייחס גם לאיומים על אנשי שירות בתי הסוהר: "לא מזהה אצלם חשש, אלא דווקא נחישות". ארדן השתתף בתרגיל בבית המעצר קישון: "מי שמשרת בשב"ס ובמשטרה מבין היטב במה כרוך תפקידו"
אורלי אלקלעי
13 בדצמבר 2018
11:00

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס היום (חמישי) למינוי מפכ"ל חדש למשטרה, לאחר שניצב בדימוס משה אדרי הסיר את מועמדותו, וציין כי הוא נותן עדיפות לקצין שמגיע מתוך המשטרה. ארדן דיבר גם על האיומים הגוברים על אנשי שירות בתי הסוהר (שב"ס) ואמר כי אינו מזהה חשש בקרבם, אלא דווקא נחישות "לחסל את התופעות הללו".

ארדן השתתף בתרגיל בבית המעצר קישון ביחד עם ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן ונציבת שירות בתי הסוהר עפרה קלינגר. "כל מי שמשרת בשב"ס ובמשטרה ולובש את המדים של הארגון מבין היטב במה כרוך תפקידו", אמר השר לעיתונאים מחוץ למתקן.

דובר שירות בתי הסוהר אסף ליבראטי התייחס גם כן לאיומים על אנשי הארגון ואמר כי "אנחנו מאוד חוששים לחיי אדם. רמת האיומים על אנשי שב"ס עולה וכמות המאוימים עולה". ליבראטי הוסיף כי לעבריינים בכלא אין חיים קלים ולכן הם פועלים נגד אנשי הארגון.

לפנות בוקר התפוצץ מטען חבלה באלעד סמוך לביתו של קצין המודיעין בבית הכלא רימונים, ולא גרם לנפגעים. בשב"ס מעריכים כי מדובר פעם נוספת בניסיון של ארגוני פשיעה לאיים על הקצין. הפיצוץ, שאירע בסביבות השעה 03:00 סמוך לביתו של הקצין, לא היה הפעם הראשונה שבה גורמים עבריניים מנסים, לפי החשד, להעביר אליו מסר מאיים. רק לפני כשבועיים נשרף רכב אחר מתחת לביתו, גם כן מבלי לגרום לנפגעים. בשני המקרים לא מדובר היה בכלי רכב השייכים לקצין עצמו.

האירוע לפנות בוקר מצטרף אל מקרים נוספים שבהם היתה אלימות כלפי גורמים בשירות בתי הסוהר. בחודש שעבר נורתה אש אל בית המעצר הדרים שבשרון. על פי החשד, הירי בוצע בתגובה לסיכול פעולות שניסו אנשי ארגון הפשע המרצים מאסר להוציא לפועל, הכוללות בין היתר ניסיונות חיסול בעולם התחתון. יומיים לאחר מכן נורתה אש גם אל עבר בית הכלא איילון שברמלה.

אנשי מודיעין בשב"ס מעריכים כי האחראים הם אנשיו של ראש ארגון הפשע קוטייר עודה, המרצה מאסר במתקן, שדורשים לשפר את תנאיו. המשטרה עצרה כמה תושבי ג'לג'וליה בחשד לביצוע המעשים. לפני כחודשיים התפוצץ מטען חבלה גם ברכבה של מפקדת אגף בבית הסוהר רימונים שחנה מחוץ לביתה בנתניה. היא לא נפגעה.