מוריסון ונתניהו
מרים אלסטר, פלאש 90, AP

ראש ממשלת אוסטרליה: מכירים במערב ירושלים כבירת ישראל

סקוט מוריסון הבהיר כי רוב מוסדות הממשל בישראל שוכנים במערב העיר, אך הוסיף כי השגרירות לא תועבר עד שיוסכם הסדר המובסס על פתרון שתי המדינות
מערכת כאן חדשות
15 בדצמבר 2018
07:31

אוסטרליה מכירה במערב ירושלים כבירת ישראל: ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון הכריז על כך בדברים שנשא בסידני וציין כי הכנסת ורוב מוסדות הממשל של ישראל שוכנים בחלקה המערבי של העיר. עם זאת, שגרירות אוסטרליה לא תועבר מתל אביב לירושלים לפני שיושג הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים.


מוריסון הוסיף כי הממשלה בקנברה תכיר במזרח ירושלים כבירה הפלסטינית רק לאחר שיושג הסכם המבוסס על פתרון שתי המדינות. הוא מסר כי ממשלתו תפתח בירושלים לשכה לענייני הגנה וסחר ותחפש בעיר אתר מתאים להקמת שגרירות.

ראש המשלחת הפלסטינית באוסטרליה הזהיר אתמול (שישי) כי ההכרה הצפויה של הממשלה בקנברה בירושלים כבירת ישראל תגביר את מלחמת הדת באזורנו. הנציג, עיזאת עבד אל־האדי, איים כי מדינות ערב עלולות להחזיר את שגריריהן מאוסטרליה ואף להטיל עליה עיצומים כלכליים.

ראש הממשלה האוסטרלי הבהיר כי ההכרה בירושלים כבירת ישראל אינה סותרת את פתרון שתי המדינות. מוריסון עשוי למצוא עצמו במערכת בחירות בשנה הבאה - הוא מעריך כי הכרה בירושלים כבירת ישראל תסייע לו לגייס את תמיכתם של מצביעים יהודים ונוצרים שמרנים באוסטרליה, ולחזק את מעמדו בבית הלבן.