ברק, ארכיון

"נתניהו מתנהג כמו משת"פ של החמאס – שניהם רוצים למוטט את הרשות"

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" ברשת ב את נתניהו ואמר כי צעדיו האחרונים בעקבות הפיגועים בשבוע שעבר הם "דיבורים בלבד. הזנב הקיצוני מכשכש בכלב נגד האינטרסים של ישראל"
הבוקר הזה
16 בדצמבר 2018
07:38

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק במתקפה נגד רה"מ בנימין נתניהו: בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" ברשת ב אמר הבוקר (ראשון) ברק כי "נתניהו מתנהג כמו משת"פ של החמאס – שניהם רוצים למוטט את הרשות".

האזינו לריאיון עם ברק ברשת ב:

"צה"ל והשב"כ צריכים להילחם בטרור, נתניהו אחראי לאסטרטגיה", טען ברק. "צריך להמשיך בכיוונים שעליהם מצביעים צה"ל שב"כ וגורמי ביטחון ונתניהו לא מסוגל לעשות את זה. הוא מתנהג כאילו הוא רוצה את חמאס בעזה. הצבא ושב"כ מתעסקים עם מדיניות כושלת של הממשלה. לכן החמאס עולה ביהודה ושומרון. נתניהו מתנהג כאילו הוא משת"פ של החמאס ומנסה להפיל את הרשות. זה טירוף של עיוורון וראייה עקומה של המציאות".

על צעדיו האחרונים של נתניהו אחרי הפיגועים הקשים בשבוע שעבר אמר ברק כי "זה דיבורים. זה מעמיד סימן שאלה כי אם זה היה קשור לביטחון לא היה צריך לחכות לפיגועים האחרונים."הזנב הקיצוני מקשקש בכלב נגד האינטרסים של ישראל. 80% מהמתנחלים הם חלק מישראל בכל מצב. אבל יש 20% שיושבים באזורים מבודדים והם נטל על צה"ל וישראל".

על הריסת בתי המחבלים אמר ברק כי "ישבו אלופים יותר מומחים מסמוטריץ' ויוגב. המסקנה היא שהריסת בתים היא אמצעי לא יעיל. זה מעודד את הטרור ולא מחליש אותו. אנחנו רצים אחרי הדם הרותח וכיפוף הידיים של הימין הקיצוני. נתניהו נכשל בביטחון".

ברק התייחס גם למחאה בעקבות עליית המחירים במשק. "היה עודף הכנסות בגלל יזמים וזה הכניס מיליונים לקופת המדינה. עכשיו אנחנו מול שוקת שבורה ויש גירעון", אמר. "יש עליית מחירים וזו סיבה אמיתית להתקוממות אזרחית. נתניהו אמור לשלם את המחיר גם על ההפקרות הזאת".

מהליכוד נמסר בתגובה: "מוטב שאהוד ברק שמטיף לטוהר מידות יבהיר לציבור מדוע הוא מסרב לומר על מה ולמה קיבל 2.3 מיליון דולר מקרן וקסנר בנסיבות מפוקפקות? אהוד ברק הזוי, הוא מזמן איבד את זה. האיש שתחתיו נרצחו מאות ישראלים באינתיפאדה, שברח מלבנון, הפקיר את מדחת יוסוף והזהיר מ״צונאמי מדיני״ שלא קרה, לא יטיף לראש הממשלה נתניהו שהוריד את הטרור לרמה הנמוכה ביותר מזה עשרות שנים, הביא לשיא של כל הזמנים את יחסי החוץ והפריח את כלכלת ישראל".