הריסת הבית, אתמול
דובר צה"ל

בית המחבל שנהרס אתמול ייבנה מחדש - בהוראת אבו מאזן?

יממה בלבד אחרי שנהרס בידי כוחות הביטחון הורה יו"ר הרשות לשקם את ביתו של איסלאם אבו חמיד, שהרג את לוחם דובדבן רונן לוברסקי
עמרי חיים
16 בדצמבר 2018
08:16

בית המחבל שנהרס אתמול ייבנה מחדש - בחסות הרשות? בכיר הנהגת פתח, חוסיין א-שייח', אמר הבוקר (ראשון) כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הורה לבנות מחדש את בית משפחת איסלאם אבו חמיד, שהרג את לוחם דודבן רונן לוברסקי בחודש מאי האחרון ושביתו נהרס אתמול על ידי כוחות הביטחון. 


במקביל, מקורות פלסטיניים מדווחים כי צה"ל עצר הלילה בגדה עשרה פלסטינים, שביניהם שני פעילי חמאס. בנוסף, נעצרו שלושה מבני משפחת ברגותי מהכפר כובר סמוך לרמאללה, קרובי משפחה של מי שנחשד שביצע את הפיגוע בעופרה, סאלח ברגותי.

אתמול בשעות הערב פרסמו בצה"ל תיעוד נוסף מפעילות כוחות דובדבן שהרסו את בית משפחת המחבל במחנה הפליטים אל-עאמרי. בתיעוד החדש נשמעים, בין השאר, קולות הקשר מפעילות היחידה. אחד המפקדים נשמע מודיע: "בעוד כ-10 קטנות המבנה ייהרס ויושמד". בנוסף, נראה גם רגע פיצוץ המבנה. מפקד דובדבן, סגן אלוף ע', אמר כי היחידה "ביצעה עשרות מבצעים בשבוע וחצי האחרון, כחלק מהמלחמה בטרור". במהלך הריסת הבית נרשמו עימותים בין כוחות צה"ל לפלסטינים בראמאללה. 

ביום חמישי האחרון הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לזרז הריסת בתי מחבלים, מתוך כוונה שההריסות יחלו בתוך 48 שעות. ההכרזה של נתניהו הגיעה בעקבות ביקורת בימין וקריאה של הציבור המתנחלי לעודד בנייה בשטחים בתגובה לפיגועים שהתרחשו בימים האחרונים.

תגיות:
פיגוע